1800 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

1800 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

ABONE OL
09 Mart 2023, 15:08:07

1800 TL kırtasiye yardımı başvuruları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen destekler arasında yer almaktadır. Bu yardımdan yararlanmak için öğrencinin Milli Eğitim Bakanlığına kayıtlı olması ve velilerin başvuru yapması gerekmektedir. Başvurular genellikle e-devlet üzerinden yapılabilir ve belirli bir tarih aralığında yapılmaktadır. Başvuru formunu doldurarak istenen belgeleri sisteme yükleyerek başvurunuzutamamlayabilirsiniz. Başvuruların sonuçları da genellikle e-devlet üzerinden açıklanmaktadır. Bu yardımın amacı, öğrencilerin okul malzemeleri ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmaktır. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, 1800 TL tutarında bir kredi kartına yükleme yapılacaktır. Bu kredi kartı ile kırtasiye malzemeleri alımı yapabilirsiniz.

1800 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, muhtaç ve dar gelirli ailelerin çocuklarının kırtasiye masraflarını karşılamak amacıyla her yıl kırtasiye yardımı yapmaktadır. Muhtaçlık sınırının altında yaşayan ailelerin çocukları için yapılan bu yardım dahilinde, ebeveynlerin PTT hesabına her eğitim ve öğretim dönemi başlangıcında kırtasiye yardımı parası yatırılır. 2023-2024 eğitim ve öğretim döneminde ise ebeveynlerin hesabına 1800 TL yatırılması planlanmaktadır.

Peki, bu yardımdan faydalanmak isteyenler 1800 TL kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapabilirler? Bu yazıda bu konuyu ele alacağız.

Kırtasiye Yardımı Nedir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SGK işbirliğiyle yoksul ailelerin ilkokul ve ortaokula giden çocukları için kırtasiye yardımı yapmaktadır. Bu yardım, çocukların eğitim ve kırtasiye masraflarının karşılanmasına yöneliktir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında hane kaydı olanlar yardım alabilir.

1800 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu E-Devlet

Yardım parası, ihtiyaç sahibi ailelerin PTT hesabına otomatik olarak yatırılır. Daha önce kırtasiye yardımı almamış olanlar, ön başvurularını e-devlet platformu üzerinden yapabilirler. TC kimlik no ve e-devlet şifre bilgileriyle https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi linkini tıklayarak 1800 TL kırtasiye yardımı başvurusu yapabilirler.

1800 TL Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

Kırtasiye yardımı, düzenli işi ve geliri olmayan ebeveynlerin çocukları için yapılır. Aynı zamanda muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar da bu yardımı alabilirler. Yardım alacak ailelerdeki hane bireyleri üzerine kayıtlı gelir getirici değerli menkul ya da gayrimenkul bulunmaması gerekmektedir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yardım alanlar, öncelikli

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal