3D Game Studio Sistem Gereksinimleri, Kaç GB? (2023)

3D Game Studio Sistem Gereksinimleri, Kaç GB? (2023)

ABONE OL
03 Mayıs 2023, 04:03:51

2023 yılına kadar 3D Oyun Stüdyosu gibi güçlü bir yazılımı kullanmak isteyenler için sistem gereksinimleri oldukça önemli bir faktördür. 3D Oyun Stüdyosu için minimum sistem gereksinimleri arasında Intel Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve 2 GB VRAM gibi özellikler yer almaktadır. Ayrıca, işletim sistemi olarak Windows 7, 8 veya 10 işletim sistemleri önerilmektedir. Bu gereksinimlerin yanı sıra, doğru bir depolama alanı da oldukça önemlidir ve 3D Oyun Stüdyosu’nun kurulu olacağı cihazda minimum 50 GB boş alan olması önerilmektedir. Bu gereksinimleri karşılayan bir cihazla, 3D Oyun Stüdyosu ile üstün ve keyifli bir oyun deneyimi yaşamak mümkündür.

3D Oyun Geliştirme Sistemi için sistem gereksinimleri nelerdir? Kısaca 3DGS olarak da bilinen bu yazılım depolama alanında ne kadar yer kaplamaktadır?

Conitec Datasystems tarafından geliştirilen 3D oyun geliştirme yazılımı oyun ve gerçekçi uygulamalar oluşturmak için çeşitli araçlar sunar. Windows işletim sistemi için yayınlanan GameStudio, model, seviye ve hata çözümü editörlerinin yanı sıra büyük bir grafik ve model kitaplığı da sunar.

Oyun Motorları Hakkında Detaylar

GameStudio’nun Kabus 22 ve Süpercan oyunları en dikkat çekici hikayeleridir. Yerli oyun stüdyosu Son Işık’ın imzasını taşıyan Kabus 22, 3D Game Studio ile yapıldı. Sobee’ye ait olan 2010 tarihli Süpercan da 3DGS’in bir parçası olarak geliştirildi. Ancak, GameStudio’un sistem gereksinimleri nelerdir?

Game Studio Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

3D Game Studio sistemi, oldukça düşük sistem gereksinimleri ile karşımıza çıkar. Motoru stabil bir şekilde çalıştırmak ve oyun geliştirmek için bilgisayarınızın aşağıdaki minimum donanım gereksinimlerinin olması gerekir:

  • İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7, 8, 10, 32-bit ve 64-bit
  • Ekran Kartı: 64 MB
  • RAM: 1 GB

Game Studio’nun önerilen sistem gereksinimleri, 15 yaşındaki bilgisayarlarda bile kolayca çalışmasını sağlar:

  • İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7, 8, 10, 32-bit ve 64-bit
  • Ekran Kartı: 256 MB
  • RAM: 2 GB

3DGS Oyun Motoru Sürümleri Nelerdir?

Oyun motorunun sistem gereksinimlerinin yanı sıra dört farklı sürümü vardır. 2B ve 3B uygulama geliştirme için GameStudio temelinde aynı A8 motoruna sahip olan bu dört farklı sürüm bulunmaktadır.

GameStudio Free: Klasik oyun geliştirme süreci için idealdir. İki boyutlu ve üç boyutlu oyunlar geliştirme noktasında yeterlidir.

GameStudio Extra: Oyununuzun kodlarının görünmesini ve değiştirilmesini engeller. Ücretsiz sürümle aynı özelliklere sahip olsa da Extra adlı sürüm kodunuzu önceden derler.

GameStudio Pro: Profesyonel sürüm, çevrimiçi hizmetlere sahip oyunlar geliştirmeyi mümkün kılar. Bu sürüm, üst düzey grafiklere sahip uygulamalar geliştirmek ve gölgelendirme efektleri eklemek için idealdir.

Sonuç

3D Game Studio sistemi gereksinimleri hakkında gerekli bilgileri verdik. Oyun motoru hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz. Meraklikadinlar.com kelimesini technodoc.com.tr olarak değiştirdik.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments