4K Televizyon Pazarında İstikrarlı Büyüme Bekleniyor

4K Televizyon Pazarında İstikrarlı Büyüme Bekleniyor

ABONE OL
03 Mayıs 2023, 16:20:21

Günümüzde akıllı televizyonlar oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak HD, Full HD ve 4K gibi çözünürlükler arasındaki ciddi fiyat farklılıkları nedeniyle 4K televizyonların yaygınlığı daha düşük seviyededir.

Yapılan bir rapora göre 4K TV pazarının önümüzdeki yıllarda istikrarlı bir büyüme göstereceği öngörülmektedir. Beş yıllık dönemde yaklaşık yüzde 19’luk bir bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) beklenmektedir. Üst düzey TV pazarının bu süre içinde yüzde 19,19 oranında büyüyeceği tahmin ediliyor. Technavio tarafından yapılan bir rapor, 4K pazarının 183,45 milyar ABD Doları büyüklüğe ulaşacağını ortaya koymaktadır. Bu da pazarın neredeyse ikiye katlanacağı anlamına gelmektedir. Büyük ekranlı TV’lerin artan satışları ve yüksek çözünürlüklü TV’lerin popülerliği, bu büyümede etkili olmaktadır.

Akıllı TV’lerin yaygınlaşmasıyla birlikte müşterilerin 4K çözünürlük destekleyen modellere yönelmesi beklenmektedir. 4K’nın artık yavaş yavaş standart hale gelmesi beklenmektedir.

Bu nedenlerle, 4K televizyonlarında önemli bir büyüme beklendiği için bu pazarda yer alan firmaların, müşterilerine uygun fiyatlar sunarak bu trende ayak uydurması gerekmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal