Adobe Firefly yaratıcılığı kurumsal düzeye taşıyor

Adobe Firefly yaratıcılığı kurumsal düzeye taşıyor

ABONE OL
08 Haziran 2023, 19:36:13

Yeni nesil içerik oluşturma platformu Firefly for Enterprise, artık iş dünyasına sunuldu. Adobe’nin Firefly platformu, şirketlerin hızla büyüyen içerik oluşturma talebinin cevaplanabilmesi için tasarlandı. Yazı, metin tabanlı açıklamaları kullanarak bir dizi uygulamada anında görsel ve metin oluşturma yeteneği sunan Firefly’ın özelliklerinden bahsediyor.

Firefly’ın başka bir özelliği ise, iş dünyası kullanıcılarının platforma Adobe Creative Cloud, Adobe Express veya bağımsız Firefly uygulaması üzerinden erişebilmesi. Şirketler de AI modelini kendi markalarına özgü varlıklarla eğiterek Firefly’ı kendi ekosistemlerine entegre edebilirler ve bu, Firefly’ın markanın tarzını yansıtabilmesini sağlar. Ancak, Adobe henüz kesin bir fiyatlandırma paylaşmadı ve kurumsal Firefly’ın çıkış tarihi henüz belirlenmedi.

Firefly’ın ticari kullanım için güvenli kılınması için Adobe, platformu Adobe Stock görselleri, açık lisanslı içerik ve halka açık alandaki telif hakkı kısıtlamaları olmayan içeriklerle eğitti. Bu, Firefly’ın diğer AI modellerinden ayrılmasını sağlıyor.

Firefly’ın yüksek kaliteli sonuçları, jeneratif AI çözümlerini keşfetmek isteyen işletmeler için büyük çekiciliğe sahip olacak. Mart 2023’te başlatılan Firefly’ın beta kullanıcıları tarafından 200 milyondan fazla görüntü oluşturuldu ve Photoshop’un yeni Firefly destekli Generative Fill özelliği kullanılarak sadece iki haftada 150 milyondan fazla görüntü oluşturuldu.

Adobe, organizasyonlar arası iş birliğini desteklemek için tasarlanmış Adobe Express ürünü için yeni bir Kurumsal seviye de başlattı. Bu seviye ile, Adobe Express artık şirketlerin büyük ölçekli içerik ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Sonuç olarak, Firefly for Enterprise, yüksek kaliteli içerik oluşturma konusunda işletmelere yardımcı olmak için tasarlanan bir platform. Firefly, iş dünyasında önemli bir yer edinecek gibi görünüyor ve işletmelerin içerik ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal