Aktris Disney+ izleyicileriyle buluştu – Teknoblog

Aktris Disney+ izleyicileriyle buluştu – Teknoblog

ABONE OL
01 Haziran 2023, 03:18:14

Disney+’ın yeni Türk dizisi Aktris sonunda hayranlarıyla buluştu. Dizinin yapımcılığını BKM üstlenirken, yönetmen koltuğunda Soner Caner yer alıyor. Senaryosunu Hakan Bonomo’nun yazdığı dizinin başrollerinde Pınar Deniz ve Uraz Kaygılaroğlu yer alıyor. Tolga Tekin, Ahmet Rıfat Şungar, Şebnem Hassanisoughi, İpek Çiçek ve Serhat Kılıç gibi önemli isimler de kadroda yer alıyor.
 
Aktris, Türkiye’nin en ünlü yıldızının hayatının ışıltılı ve karanlık dünyaları arasındaki keskin geçişlerini konu alıyor. Dizi, suç, mizah ve gerilim ögeleriyle dolu bir yapım.
 
Disney+, Türk yapımı Aktris’in yanı sıra Aslı Enver ve Mehmet Günsür’ün başrollerini paylaştığı Arayış’ı da Haziran ayında izleyicilerle buluşturacak. Disney+’ın Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırmak için yerel içeriklere yatırım yaptığı görülüyor. Türk izleyiciler artık Disney+’ta yerel yapımları izleyebilme imkanına sahip olacaklar.
 
Disney+’ın Türk dizilerine yatırım yapması, yönetmenlerin ve oyuncuların uluslararası platformlarda görünürlüğünü de artırıyor. Böylece Türk yapımı diziler, uluslararası izleyici kitlesiyle buluşarak Türk kültürünün tanıtımına katkı sağlıyor. Türk dizilerinin yurt dışında da ilgi görmesi, Türk yapımcıların uluslararası arenada adını duyurmasına olanak sağlıyor.
 
Disney+’ın Türkiye pazarında küçümsenmeyecek bir potansiyel olduğu anlaşılıyor. Özellikle yerel içeriklere yatırım yapılması, şirketin Türk izleyici kitlesini memnun etmek için ellerinden geleni yapıyor olduğunu gösteriyor. Türk izleyiciler, yerel yapımları yabancı platformlarda izleme imkanı buldukları için mutlu. Bu durum, diğer uluslararası platformların da Türk yapımı içeriklere yatırım yapmalarını teşvik edebilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments