Amazon Prime Video için reklamlı paket iddiası

Amazon Prime Video için reklamlı paket iddiası

ABONE OL
12 Haziran 2023, 00:58:39

Amazon Prime Video, reklamlı abonelik paketleri sunan bir hizmete dönüşmek üzere. The Wall Street Journal’ın haberine göre, yeni abonelik paketleri için hazırlık aşamaları hala devam ediyor. Netflix de geçtiğimiz aylarda bazı ülkelerde reklamlı abonelik seçeneğini kullanıma sunmuştu.

Reklamverenler Amazon’un bu yönde bir adım atmasını destekliyor çünkü markalar, kamuoyunda daha çok konuşulan, yani premium filmlere ve programlara erişmek istiyorlar. Amazon, daha önce de ürün yerleştirme yöntemini kullanan ve reklamlı spor içerikleri sunan bazı programlar yapmıştı. Şirket ayrıca Prime Video Channels üzerinden reklamlı abonelikler için Warner Bros, Discovery ve Paramount ile görüşüyor.

Amazon Prime Video servisi, Türkiye’de Prime aboneliğinin bir parçası olarak sunuluyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan zam ile birlikte Prime aboneliği ücreti 39 TL’ye yükselmişti. Netflix’in yurt dışında sunduğu 6.99 dolarlık reklamlı abonelik paketi henüz Türkiye’de mevcut değil.

Özetle, yeni reklamlı abonelik paketleri ile Amazon Prime Video, markaların premium içeriklere erişmesini sağlamak istiyor. Türkiye’de Prime aboneliği 39 TL’ye mal oluyor ve Netflix’in reklamlı abonelik paketi henüz Türkiye’de sunulmuyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments