Amazon ürün yorumlarını AI ile özetleyecek

Amazon ürün yorumlarını AI ile özetleyecek

ABONE OL
14 Haziran 2023, 17:47:53

Amazon Yapay Zeka Kullanarak Ürün Yorumlarını Özetliyor

Amazon, müşterilerin alışveriş deneyimini hızlandırmak için yapay zekâ kullanmaya başladı. New York merkezli pazarlama ajansı Fortress Brand’in teknoloji şefi Mark Wieczorek’in ortaya çıkardığı özellik sayesinde, yüzlerce yorum arasında kaybolmak yerine, yapay zeka tarafından özetlenmiş yorumları görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede zamanı kısıtlı müşteriler için alışveriş süreci hızlanıyor.

Şirket, mobil sitesinde bazı ürünler için yapay zeka tarafından hazırlanan yorum özetlerini kullanıyor. Wieczorek, yapay zeka tarafından hazırlanan bir yorumu paylaşarak, yorumun altında “Müşteri yorumlarından yapay zekâ ile hazırlanmıştır” şeklinde bir notun olduğuna dikkat çekti.

Örneğin, hava temizleyicisi ürünü için yapılan yorumda, müşteriler havayı temizleme ve hava kalitesini iyileştirme yeteneğini övdü. Bazı müşteriler ise ürünün alerjileri ve astımı azaltmadaki etkinliği konusunda karışık görüşlere sahipti.

Amazon’un yapay zekâ konusundaki ilgi, daha önce verdiği iş ilanlarıyla da belli oldu. Şirket, arama deneyimini geliştirerek, müşterilere ürünle ilgili soruların yanıtlarını bulmalarını, ürün karşılaştırmaları yapmalarını, kişiselleştirilmiş ürün önerileri alarak doğru ürüne kolayca ulaşmalarını hedefliyor.

Sonuç olarak, Amazon yapay zeka kullanarak müşterilerin alışveriş deneyimini geliştiriyor. Ürün yorumlarının özetlenmesi sayesinde, zaman kaybı minimuma indirilerek müşterilerin beklentileri karşılanıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal