Amazon’un tüm birimleri AI üstünde çalışıyor

Amazon’un tüm birimleri AI üstünde çalışıyor

ABONE OL
04 Ağustos 2023, 10:03:14

Amazon’da Yapay Zeka İnisiyatifi

Amazon CEO’su Andy Jassy, şirketin yılın ikinci çeyreğine ait finans raporu değerlendirildiği toplantıda yaptığı konuşmada, Amazon’un birimlerinin birçok yapay zeka girişimine sahip olduğunu belirtti. Amazon, AWS aracılığıyla birçok üretici yapay zeka uygulaması için altyapı ve hizmetler sunmaktadır.

CEO Andy Jassy, AWS ile sağlanan fırsatları vurgulayarak yapay zekanın şirketin tüm iş süreçleri için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Yapay zeka sayesinde operasyonların ve işletmelerin daha maliyetli ve verimli bir şekilde yönetilebildiğini belirten Jassy, müşteri deneyimlerinin merkezine de yapay zekanın yerleştiğini dile getirdi.

Amazon’un yaklaşan etkinliğinde, şirketin yeni cihazları için Alexa odaklı yapay zeka yeniliklerini duyurması bekleniyor. Önceden verilen bir iş ilanı da Amazon’un arama hizmetinin “etkileşimli konuşma deneyimi” ile geliştirilmesini hedeflediğini göstermişti.

Yapay Zeka CEO’ları Heyecanlandırıyor

Andy Jassy, Amazon CEO’su olarak yapay zeka konusuna odaklanan tek CEO değil. Apple CEO’su Tim Cook, “Yapay zeka ve makine öğrenmesi neredeyse tüm ürünlerimizde var” ifadesini kullanmıştır. Google CEO’su Sundar Pichai, “Üretici Arama Deneyimi” için “aramanın sıradaki büyük evrimi” ifadesini kullanmışken, Meta CEO’su Mark Zuckerberg de şirketin LLaMA 2 adlı yeni dil modeli ile çalışan kreatif araçlar ve yapay zeka özellikleri geliştirdiğini belirtmiştir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal