Amiral gemisi nedir?

Amiral gemisi nedir?

ABONE OL
19 Kasım 2022, 10:05:00

Her geçen gün teknoloji piyasasına pek çok yeni cihaz modeli ekleniyor. Teknolojiye yön veren belli başlı şirketlerin sürekli ürettiği tablet, telefon ve bilgisayar tarzındaki cihazlarını gün geçtikçe bir yenisi üretilmektedir. Bu sayede piyasayı canlı tutmak ve müşterilerin isteklerini yeni modellere eklemek amaçlanır.

Amiral Gemisi Kullanımı

Belirli markaların daha iyisi üretilene kadar en iyi model en üst model cihazına amiral gemisi denir. Bu benzetmedeki sebep deniz savaşlarında mürettebatta en güçlü ve heybetli gemiye amiral gemisi denmesidir. Markalarda kendi markalarının çeşitli yönlerden bakıldığında en çok kullanılan ve sevilen yenisinin uzun süre üretilmeyeceği modellerine amiral gemisi denmektedir.

Kısacası Amiral gemisi, o markanın en üst tepe modeline verilen addır. Daha iyisi çıkarılana kadar üzerinde yoğunlaşılan, reklam olarak odaklanılan ve pazarlamasına daha çok özen gösterilen modellere denilmektedir.

Örneğin Samsung markasının 29 modeli s10 çıkana kadar Samsung’un amiral gemisi olarak anılır. Aynı şekilde Apple markası iPhone 11’in bir üst modelini çıkartana kadar iPhone 11 Apple’in amiral gemisidir.

Ünlü Markaların Amiral Gemileri

İphone ve Samsung markası arasında yıllardır süregelen bir rekabet bulunmaktadır. Bu rekabette elbette eski modeller arasında olduğu kadar amiral gemileri tarafından da yaşanmaktadır. Özellikle pil gücü, kamera kalitesi, fiyat ve güvenlik bakımından kıyaslanan bu iki şirketler arasında farklı konularda farklı şirketler galip gelmektedir. Apple ve Samsung’a ek olarak Huawei markası da rekabete ortak olmuştur.

Kamera olarak Huawei ve Apple eşit olarak gözükse dahi Apple’in kamera kullanımı kolaydır. Samsung markasının da kamera bakımından bu iki markadan geri kalır bir yanı yoktur.

Pil gücü olarak da Apple markasının başarısı göz ardı edilemez. Özellikle her amiral gemisi modelinde kendini daha da geliştiren bu üç marka arasında Samsung pek çok amiral modelinde pil gücü olarak Apple markasını geçmiştir.

Güvenlik bakımından IOS işletim sisteminin üzerine elbette ki yoktur. Samsung ve Huawei de bu alanda çalışmalar yürütse de Apple elbette ki güvenlik açısından daha iyidir.

Bu tarz başlıklar altında yaşanan rekabetlerle birlikte tam olarak bir kazanan olduğu söylenemez. Her marka her geçen gün belirli alanlarda kendilerini geliştirmekte ve bunu Amiral Gemilerine yansıtmaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal