Android kullanıcılarına özel, verimliliği artıracak yeni araçlar ve işlevler

Android kullanıcılarına özel, verimliliği artıracak yeni araçlar ve işlevler

ABONE OL
03 Haziran 2023, 09:50:36

Google, Android kullanıcılarına yönelik yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Google, çocuklar ve İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için dil gelişimine yardımcı olan bir okuma pratiği aracını akıllı telefonlara getirdi. Bu özellik, İngilizce kelimeleri ve telaffuzları geliştirmek için küçük ve eğlenceli okuma deneyimleri sunar. Kullanıcılar, okuma meydan okumalarına katılarak yeni kelimelerin anlamlarını öğrenebilir ve cümleleri doğru bir şekilde nasıl okuyacaklarını duyabilirler. Bu özellik, Android 8 ve üzeri sürüme sahip cihazları olan Amerika’daki kullanıcılar için İngilizce dilinde kullanıma sunuldu.

Google ayrıca, Google TV için eğlence önerilerini, Google Finans üzerinden borsa bilgilerini ve Google News’ten özenle seçilmiş haber hikayelerini gösteren yeni widget’lar da sundu. Bu widget’lar, Android 6 ve üstü sürüme sahip cihazları olan kullanıcılar için tüm desteklenen dillerde kullanılabilecek.

Emoji seçeneklerine yeni bir soluk getiren Google, Emoji Kitchen adlı bir araçta sunuyor. Kullanıcılar Gboard üzerindeki emoji’leri birleştirerek yeniden şekillendirebilir ve bunları sevdikleri kişilere gönderebilecekleri stickerlara dönüştürebilirler.

WearOS 2 kullanıcılarına özel yenilikler de sunan Google, Spotify DJ özelliğini kişiselleştirilmiş bir müzik seçkisi sunarak premium abonelere sunuyor veya kullanıcının favori podcast bölümlerini akışa alıyor. Yeni akıllı saat arayüzünde ‘çal’ tuşuna basıldığı anda harekete geçiyor. WearOS 3.0 kullanıcıları ise Google Notlar’dan tek bir yapılacaklar listesi ekleyebilirler.

Son olarak, dark web raporu hizmeti Google One müşterileri için ABD’de kullanılabilir hale getirildi. Aboneler, Gmail adreslerinin dark web’de ifşa edilip edilmediğini kontrol edebilirler. Ayrıca, kişisel bilgilerini otomatik olarak izleyebilir ve detayları paylaşıldığı anda haberdar olabilirler. Bu hizmet şimdilik sadece ABD’deki Google One müşterileri için açık, ancak Google, önümüzdeki aylarda 20’den fazla ülkede kullanıma sunmayı planlıyor.

Google, kullanıcı deneyimini geliştirmek için yaptığı bu yeniliklerle Android kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments