Android kullanım oranlarına dair yeri veriler duyuruldu

Android kullanım oranlarına dair yeri veriler duyuruldu

ABONE OL
03 Haziran 2023, 21:55:37

Android Kullanım Oranları: Android 13 Yaygınlaşacak mı?

Popüler işletim sistemlerinden biri olan Android, Nisan 2023’te %12,1 kullanım oranına sahipti. Ancak, son verilere göre Haziran ayında %14,7’ye yükseldi. Bu artışa rağmen, Android 10, 11 ve 12 kullanım oranlarında hafif bir düşüş gözlemleniyor. Yine de, bu düşüşün çok az bir seyirde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Google, kullanıcılarla her yıl yeni bir işletim sistemi sürümü paylaşıyor. Ancak, Android kullanım oranları yeni sürümler konusunda yavaş ilerliyor. Güncel veriler, iOS’un yeni sürümlerinin yaygınlaşma oranları ile kıyaslandığında Android’in geride kaldığını gösteriyor.

Google, Android Studio üzerinden geliştiricilerle periyodik olarak dünya genelinde Android işletim sistemiyle çalışan cihazlarla ilgili istatistikleri topluyor. Ancak, Android 13 kullanım oranını daha iyi bir seviyeye getirmek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğu görülüyor.

Android 13’ün yaygınlaşması, Google’ın yeni sürüm için daha fazla tanıtım yapması, kullanıcılara daha fazla özellik sunması ve diğer işletim sistemleriyle uyumlu hale getirmesi gerekiyor.

Daha fazla teknoloji haberleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments