Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu 2023

ABONE OL
09 Mart 2023, 14:45:06

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kırtasiye yardımı projesi için başvuru süreci başladı. 2023 eğitim dönemi öncesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere sağlanacak kırtasiye malzemeleri için başvurular online olarak alınmaktadır. Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yapacağınız başvurular, proje kapsamında değerlendirilerek ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım eli uzatılacaktır. #AnkaraKırtasiyeYardımı #2023EğitimDönemi #AnkaraBüyükşehirBelediyesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her sene okullar açılmadan önce öğrencilere kırtasiye yardımı yaparak, eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı hedeflemektedir. Bu yıl yapılan açıklamaya göre, belediye tarafından 300 TL kırtasiye yardımı yapılacaktır. Bu yardımdan maddi durumu kötü olan ve kırtasiye malzemeleri almakta zorlanan aileler yararlanabilecektir. Ancak, ödemeler başka kart hesaplara yıktırılacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kırtasiye yardımı, belediyeden düzenli olarak yardım alan ve Başkent kartı bulunan kişilere verilmektedir. Öğrenci dostu belediyecilik sloganı ile öğrencilerin eğitimine destek veren Büyükşehir Belediyesi, kırtasiye yardımı verilecek kişileri şu şekilde belirlemiştir:

– Maddi zorluk içinde olanlar
– Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayanlar
– Engelli bireyler
– Mahkum ailelerin çocukları
– Kirada yaşayanlar

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Yapacak mı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçen sene hayata geçirdiği eğitim destek projesi ile öğrencilere yardım yapmıştır. Bu yıl da okullardan açılmadan önce öğrencilere yardımda bulunacağını açıklamıştır. Eğitim, Giyecek ve Kırtasiye yardımı yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ayrıca başarılı öğrencilere burs imkânı da tanımaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı nasıl alınır sorusuna cevap vermek gerekirse, bu sosyal yardımdan yararlanmak için belediyeden düzenli olarak sosyal yardım alıyor olmanız gereklidir. Belediyede kaydı bulunan kişilere kırtasiye yardımı otomatik olarak yatmaktadır.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, konuyla ilgili açıklamayı sosyal medya hesaplarından yaparak, şu ifadeleri kullandı: “Fırsat eşitsizliğinin geleceğimizin önüne geçmesini, evlatlarımızın ışığını gölgelemesini istemiyoruz. Sosyal yardım alan 108.810 ailemizin 180.150 çocuğuna kişi başı 300 TL’den toplam 54.045.000 TL kırtasiye desteğimizi Pazartesi günü Başkent Kartlara yükleyeceğiz.”

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başvurusu 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu yapmak için öncelikle Başkent başvurusunda bulunmanız gereklidir. Başkent kart başvurusu onaylanan kişilere kırtasiye yardımı başta olmak üzere birçok yardımda yapılmaktadır. Kırtasiye yardımı ve diğer yardımlardan yararlanmak için https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmanız gereklidir. Yapılacak inceleme sonrası uygun görülen kişilere kırtasiye yardımı yapılmaktadır.

Başkent Kart Kırtasiye Yardımı Nerelerde Geçerli?

Başkent kart hesaplarına yatan 300 TL kırtasiye yardımı, sadece kırtasiye ve eğitim ürünleri satan market ve dükkanlarda geçerlidir. Sadece öğrencilerin eğitimi için yatırılan bu tutarı, Ankara Il sınırları içerisinde bulunan tüm kırtasiye ürünü satan marketlerde kullanabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ne Kadar?

2023 yılı için Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı 300 TL olarak belirlenmiştir. Bu yıl artan kırtasiye malzemelerin fiyatlarına bağlı olarak belirlenen bu yardım tek seferlik olmak üzere yılda bir defa yatırılmaktadır.

Başkent Kart Kırtasiye Yardımı Neden Yatmadı?

Başkent kart kırtasiye yardımı yatmadı ve Başkent kart kırtasiye yardımı alamadım sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Başkent kırtasiye yardımı, başkent kart hesaplarına sadece okuyan çocuğu olan ailelere verilmektedir. Ayrıca Ankara kırtasiye yardımı almak için Başkent kart sahibi olmanız ve belediyeden düzenli olarak sosyal yardım almanız gereklidir.

BENZER KONULAR >>> Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesinin eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına yaptığı kırtasiye yardımı, maddi durumu kötü olan ailelere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Başkent kart ile birlikte kullanılabilen bu yardım, sadece eğitim ve kırtasiye ürünleri satan yerlerde geçerlidir. Başkent kart sahipleri, bu yardıma başvurmaları halinde uygun görüldükleri takdirde kırtasiye yardımından yararlanabileceklerdir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal