Anker’dan Yenilik: Solix ile Enerji Depolama

Anker’dan Yenilik: Solix ile Enerji Depolama

ABONE OL
15 Haziran 2023, 07:56:30

Anker, Ev Enerjisi Pazarına Giriş Yapıyor

Anker, uzun yıllara dayanan cihaz şarjı alanındaki tecrübesini kullanarak ev enerjisi pazarına giriyor. Solix markası altında sunacağı ürünlerle, Tesla’nın sahip olduğu alanda yer almayı hedefliyor. Anker’ın ABD’nin New York şehrinde düzenlediği etkinlikte tanıttığı modüler bir pil depolama sistemine ve balkon monteli güneş panellerine dayanan yeni ürünleri, 2024 yılında global olarak piyasaya sürülecek.

Anker’ın modüler pil sistemi, evler için enerji depolama çözümlerinde devrim yaratmayı amaçlıyor. 5kWh’den 180kWh’ye kadar ölçeklendirilebilen bu pil sistemi, bir evi birkaç saat çalıştırabilecek kadar enerji sağlayabiliyor. Aynı zamanda bu pil sistemi, mevcut ve yeni güneş enerjisi kurulumlarına yedek güç sağlamak için geliştirilmiştir. Anker’ın taahhüdüne göre, sistem yüksek güvenlik seviyeleri ve dayanıklılık sağlar, kesintisiz olarak şebekeden bağımsız enerjiye geçiş yapabilir ve ev enerjisi ekipmanlarıyla uyumlu çalışabilir.

Modüler pil sistemi, lityum demir fosfat (LFP) pillerden oluşmaktadır ve -20°C ile 55°C arasında çalışabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca Anker’ın enerji yönetim sistemi ile kontrol edilebilir. Bu yeni ürün hakkında henüz bir fiyat bilgisi verilmemiş olup, daha fazla bilgi vermek için yakın zamanda duyuru yapılması beklenmektedir.

Anker Solarbank E1600: Apartmanlar ve Daireler İçin Enerji Depolama Çözümü

Anker, apartman ve daireler için özel olarak tasarlanmış bir enerji depolama sistemi olan Solarbank E1600’ü tanıttı. Bu ürün, şirketin yakın zamanda piyasaya sürdüğü Solix RS40 balkon güneş paneli sistemine uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. RS40 güneş panelleri ile birlikte verilen mikro-invertörlerle uyumlu olan Solarbank E1600, 1.6kWh ile 3.2kWh arasında enerji depolayabilmektedir.

Standart bir ev prizine takıldığında, bu sisteme bağlı güneş panelleri fazla enerjiyi emer ve ev enerjisini besleyen bir kaynak haline gelir. Solarbank E1600, 5 dakikalık hızlı kurulum süreciyle kolaylıkla kullanılabilir ve 6.000 şarj döngüsüne kadar dayanıklılık gösterebilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal