Apple App Store, İlk Şeffaflık Raporunu Yayınladı

Apple App Store, İlk Şeffaflık Raporunu Yayınladı

ABONE OL
21 Mayıs 2023, 11:59:01

App Store’da 1.8 Milyondan Fazla Uygulama Var

Apple, 2022 yılında App Store’da toplam 1.783.232 uygulama olduğunu açıkladı. Bu bilgi, Apple’ın 2021’de App Store geliştiricileriyle yaptığı 100 milyon dolarlık uzlaşma sonucunda yayınlanan ilk Şeffaflık Raporu’nda yer aldı. Apple, raporun uygulama inceleme süreci, reddedilen uygulamaların sayısı ve daha pek çok istatistik içereceğini önceden belirtmişti.

Raporda, Apple’ın incelediği uygulama başvurularının 6.101.913 olduğu ve reddettiği uygulamaların sayısının 1.679.694 olduğu bildirildi. Ayrıca, reddedilen uygulamaların nedenleri, App Store’dan kaldırılan uygulamaların kategorilere göre listesi ve hükümetin talebi üzerine App Store’dan kaldırılan uygulamalar hakkında bilgiler de yer aldı.

Özellikle dikkat çeken bir detay, “App Store’u arayan müşteri hesaplarının ortalama haftalık sayısı”nın 373.211.396 olması. Bu da App Store’un oldukça yoğun bir şekilde haftalık olarak ziyaret edildiğini gösteriyor.

Apple, bu raporun yıllık olarak yayınlanacağını söz vermişti, dolayısıyla 2023 raporunu sabırsızlıkla beklemekteyiz. Ayrıca, Apple bu hafta başka bir App Store verisi de paylaştı. Şirket, geçen yıl platformda 2.09 milyar dolarlık sahte işlemi engellediğini açıkladı.

Sonuç olarak, App Store’un dünya genelindeki en büyük uygulama mağazalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar için geniş bir uygulama yelpazesi sunan platform, geliştiriciler için de büyük bir pazar imkanı sağlıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal