Apple ChatGPT kullanımına kısıtlama getirdi

Apple ChatGPT kullanımına kısıtlama getirdi

ABONE OL
20 Mayıs 2023, 01:25:35

Apple, her zaman projelerine ve sırlarına dikkat ediyor. Bu nedenle, şirket çalışanlarına da gizliliği sağlamaları yönünde talimat veriyor. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan teknolojilerden biri olan ChatGPT, Apple’ın endişe duyduğu bir konu haline geldi. The Wall Street Journal’ın haberine göre, Apple, ChatGPT’nin çalışanları tarafından kullanımından ve şirket sırlarının bu yolla dışarıya sızmasından endişe duyuyor.

Bu nedenle, Apple çalışanlarına, ChatGPT ve diğer yapay zeka araçlarının kullanılmasında kısıtlama getirdi. Şirketin kendi geniş dil modelleri üzerinde çalıştığı bilgisi de haberde yer aldı.

Samsung’da, üç çalışanın şirketin sır niteliğindeki bilgilerini ChatGPT ile paylaştığı iddiası gündeme geldi. Bu nedenle, Samsung, ChatGPT taleplerini 1 KB veya 1024 karakterle sınırlamaya başladı.

Apple, ChatGPT sunulan imkanlara karşı kendi alternatiflerini de geliştiriyor. Bu çalışmaların daha önce Google’ın arama ve yapay zekâ çalışmalarını yöneten John Giannandrea tarafından yönetildiği belirtiliyor. Ayrıca, Apple’ın geçtiğimiz yıllarda yapay zeka alanında çalışmalar yürüten bazı şirketleri satın aldığı da hatırlatılabilir.

Sonuç olarak, Apple çalışanlarına kısıtlama getirerek, şirket sırlarının ChatGPT aracılığıyla sızmasını engellemeye çalışıyor. Bununla birlikte, şirket kendi alternatifleri üzerinde çalışarak, ChatGPT’nin sunduğu imkanlara karşı rekabet ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal