Apple Fotoğraf Yayınım Hizmeti Kapanıyor!

Apple Fotoğraf Yayınım Hizmeti Kapanıyor!

ABONE OL
27 Mayıs 2023, 13:55:51

Apple Fotoğraf Yayınım Hizmeti Kullanımdan Kaldırılıyor

Apple, Fotoğraf Yayınım hizmetinin 26 Temmuz 2023 tarihinde kullanımdan kaldırılacağını açıkladı. Fotoğraf Yayınım, iCloud Fotoğraflar hizmetinin geliştirilmesinden önce geliştirilen, son 30 gün içindeki fotoğrafları (en fazla 1000 adet) iCloud’a yükleyen ve bu fotoğrafları iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve PC’de erişilebilir hale getiren ücretsiz bir hizmetti. Ancak artık tüm müşterilerin iCloud Fotoğraflar’ı kullanması planlanıyor.

Bu kararın ardında yatan nedenler arasında, müşterilerin iCloud Fotoğraflar’ın daha kapsamlı özelliklerine sahip olması ve bu hizmetin daha güvenli olması yer alıyor. Fotoğraf Yayınım’a yeni fotoğraf yüklemeleri 26 Haziran 2023 tarihinde durdurulacak ve fotoğraflar, kapanış noktasına kadar olan 30 gün boyunca iCloud’da normal olarak kalacak.

Apple, müşterilerinin fotoğraflarını kaybetme endişesi taşımaması için Fotoğraf Yayınım’daki tüm fotoğrafların en az bir Apple cihazında orijinal formatında saklandığını belirtiyor. Bu nedenle, fotoğrafların kaybolma riski bulunmuyor. Ancak kullanıcıların belirli bir cihazda fotoğraflarını saklamak istemeleri durumunda, 26 Temmuz tarihine kadar bu fotoğrafları o cihazın Fotoğraf Kütüphanesi’ne kaydetmelerini öneriyor.

Fotoğraf Yayınım’daki fotoğraflar, iPhone veya Mac’taki Fotoğraflar uygulamasına kaydedilebilir. Bunun için, Fotoğraflar uygulamasında “Fotoğraf Yayınım” albümünü açmalı, belirli fotoğrafları seçmeli ve Paylaş düğmesini kullanarak onları Kütüphane’ye kaydetmelisiniz. Mac’de ise süreç aynı, ancak Fotoğraf Yayınım’dan Arşiv’e fotoğrafları sürüklemeniz gerekecek.

Sonuç olarak, Apple müşterilerinin iCloud Fotoğraflar’ı tercih etmelerini ve fotoğraflarını bu hizmet üzerinden yedeklemelerini öneriyor. iCloud Fotoğraflar, iOS 8.3 veya sonrası çalıştıran iPhone ve iPad’ler ile OS X Yosemite veya sonrası çalıştıran Mac’lerde kullanılabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments