Apple, iTunes Movie Trailers’ı Apple TV’ye Taşıyor

Apple, iTunes Movie Trailers’ı Apple TV’ye Taşıyor

ABONE OL
12 Ağustos 2023, 10:49:51

Apple, iOS platformu için uzun yıllardır kullanılan iTunes Movie Trailers uygulamasını sonlandırmaya hazırlanıyor. MacRumors’un haberine göre, film fragmanlarını izlemek ve sinema gösterim saatlerini öğrenmek için kullanılan bu uygulama yakında kapanacak. Ancak Apple, fragman gösteriminden tamamen vazgeçmeyecek. Yapılan duyuruda fragmanların Apple TV uygulamasında yer alacağı belirtiliyor.

Apple TV uygulamasının üstünde yer alan bir banner ile yaşlanan Movie Trailers uygulamasının yeni adresinin Apple TV olduğu belirtiliyor. Aynı banner mesajı, hala aktif olan ve 2009 yılına ait klasik iTunes Movie Trailers web sitesinde de yer alıyor.

Apple TV uygulamasının Mağaza menüsünde “Film ve TV Fragmanları” kategorisi yer alıyor. Ancak bu kategoriyi bulmak için Mağaza menüsünde biraz aşağı inmek gerekiyor.

Klasik Movie Trailers uygulaması şu anda Apple TV’de de kullanılabiliyor ve yine aynı banner ile fragman gösterimi hakkında bilgi veriyor. Bu da gösteriyor ki, bu uygulamaların yakında kullanımdan kalkması muhtemel.

iTunes Movie Trailers uygulaması yaşını göstermeye başlamıştı. Bazı eski Apple tasarım özelliklerine sahip olan uygulama, karanlık modda kullanıldığında bazı başlıkların zor okunmasına neden oluyordu. 2011 yılında kullanıma sunulan uygulama, Y2K dönemi Quicktime Movie Trailers web sitesinden türemişti. YouTube gibi platformlar yaygınlaşmadan önce, insanlar fragmanlar için bu siteyi tercih ederlerdi.

Apple TV uygulamasında yer alacak fragmanlar, kullanıcılara daha modern ve güncel bir deneyim sunacak. Apple, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla bu değişikliği yapma kararı aldı. Eski uygulamanın bazı özellikleri korunacak olsa da, yeni dönemde bazı yenilikler de yapılacak.

Yeni dönemde Apple, fragman izleme deneyimini Apple TV uygulamasına taşıyarak kullanıcılara daha kolay ve pratik bir hizmet sunmayı amaçlıyor. Bu değişiklikle birlikte kullanıcılar, Apple TV üzerinden film fragmanlarına ulaşabilecek ve istedikleri fragmanları yüksek kalitede izleme imkanına sahip olacaklar. Bu da sinemaseverler için büyük bir kolaylık sağlayacak.

Bu değişiklikle birlikte Apple, kullanıcıların beklentilerine daha iyi cevap verebilmek ve rekabet ortamında ön plana çıkmak amacıyla hareket ediyor. Fragman izleme deneyimini daha kullanıcı dostu hale getirerek, sinema severlere keyifli bir hizmet sunmayı hedefliyor.

Tüm bu gelişmeler gösteriyor ki, Apple fragman izleme deneyimini daha da geliştirerek, kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunma amacında. Yakında hayata geçecek olan bu değişiklikle birlikte sinemaseverler, film fragmanlarını daha rahat bir şekilde izleyebilecekler. Apple, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli olarak yenilikler yapmaya devam ediyor. Sinemaseverler bu değişiklikleri heyecanla beklemekte.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal