Apple, Konser Keşfetme Özelliklerini Haritalar ve Müzik Uygulamalarına Ekliyor

Apple, Konser Keşfetme Özelliklerini Haritalar ve Müzik Uygulamalarına Ekliyor

ABONE OL
20 Mayıs 2023, 11:30:33

Konser arama işlemleri artık Apple Haritalar ve Apple Music uygulamaları üzerinden daha kolay. Apple, bu iki uygulamasına yeni konser keşfetme özellikleri ekledi. Bu özellikleri kullanarak bir sanatçının yaklaşan gösterilerine veya set listelerine bakabilirsiniz.

Özellikle Apple Müzik uygulamasındaki Set Listeleri bölümü, kullanıcıların sevdikleri sanatçıların en son performanslarını takip etmelerini kolaylaştırıyor. Bu bölüm ayrıca bir sanatçının turlarındaki set listesini de görüntüleme olanağı sunuyor.

Diğer yandan Apple Haritalar, dünya çapında en iyi canlı müzik mekanlarını öne çıkaran 40’tan fazla küratörlü rehber kazandı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birçok farklı müzik mekanından yaklaşan gösterilere doğrudan Haritalar içinde göz atabilirler.

Bu özellikler, Shazam’ın konser keşfetme modülüyle entegrasyon sayesinde çalışıyor. Her iki uygulama da bir sanatçının sayfasından yaklaşan konserlerin bir listesini sunuyor. Bu sayede kullanıcılar her zaman Shazam’a bakarak konser arama işlemini gerçekleştirmek zorunda kalmıyorlar.

Apple’ın konser keşfetme özelliklerini Haritalar ve Müzik uygulamalarına eklemesi, müzikseverlerin konserlere daha kolay ulaşmalarını sağlıyor. Bu özelliklerin kullanılabilir olması, özellikle belirli şehirlerde yaşayan kullanıcılar için oldukça faydalı olacaktır.

Özetle, Apple’ın yeni konser keşfetme özellikleri, müzik hayranlarının sevdikleri sanatçıların en son konserlerini takip etmelerini kolaylaştırıyor ve çeşitli canlı müzik mekanlarını keşfetmelerine yardımcı oluyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal