Apple Mac satışlarında düşüşten kaçamadı

Apple Mac satışlarında düşüşten kaçamadı

ABONE OL
10 Nisan 2023, 17:13:29

Apple Mac Satışları Pandemi Döneminde Düşüş Yaşıyor

Pandemi dönemi boyunca PC satışlarında bir patlama yaşanırken, Apple’ın Mac satışları 2023’ün ilk çeyreğinde yüzde 40 oranında düştü. Araştırma şirketi IDC verilerine göre, 2023’ün ilk üç ayında Apple 4.1 milyon sevkiyat gerçekleştirdi ve dördüncü sıraya yerleşti. Lenovo, 12.7 milyon satış yaptı ve pazarın zirvesinde yer aldı. Lenovo’nun satışlarında da yüzde 30’luk bir düşüş söz konusu.

Apple’daki kaybın sektörün genel düşüşünden daha büyük olması dikkat çekici. Mac satışları, M2 işlemcili MacBook Pro ve Mac mini’nin piyasaya çıktığı dönemde gerçekleşti. Şirketin geçmiş dönemdeki başarısı, M1 işlemcili MacBook Pro ile iyi bir satış performansı yakalaması ve yenileme ihtiyacının azalması nedeniyle satışların düştüğü belirtiliyor.

Apple Mac satışlarından elde ettiği geliri finans raporunda açıklayacak. Bu rapor 4 Mayıs’ta kamuoyuyla paylaşılacak. Şirketin toplam gelirleri, bir önceki çeyrekte yüzde 5 oranında azalmıştı. 2023’ün ilk üç ayını kapsayan dönemde de benzer bir tablonun duyurulması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal