Apple Mac Studio, M2 Max ve M2 Ultra çiplerle çıktı

Apple Mac Studio, M2 Max ve M2 Ultra çiplerle çıktı

ABONE OL
07 Haziran 2023, 11:13:16

Apple Mac Studio 2023: Güç ve Performansın Yeni Adresi

Apple Mac Studio, 2023 yılında piyasaya sürülecek bir bilgisayardır. Oldukça güçlü özellikleri ve performansı ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Apple, Mac Studio’nun en güçlü Intel tabanlı 27 inç iMac’in bile gerisinde kaldığını iddia etmektedir. Peki, bu iddialar hangi özellikleri kapsamaktadır?

Apple Mac Studio 2023 Özellikleri

Mac Studio 2023, 12 çekirdekli CPU’ya sahip bir bilgisayardır. Ayrıca, 38 adede kadar çekirdeğe sahip bir GPU ve 400 GB/s bellek bant genişliği kullanmaktadır. 96 GB birleşik bellek de Mac Studio’nun teknik özellikleri arasında yer almaktadır. Apple, yapılandırmanın M2 Max’i öncekinden %50’ye kadar daha hızlı olduğunu iddia etmektedir. En güçlü Intel tabanlı iMac’ten ise 4 kat daha hızlıdır.

M2 Ultra özellikli Mac Studio, performansı bir sonraki seviyeye taşımaktadır. 24 çekirdekli CPU’ya ve 76 adede kadar çekirdeğe sahip bir GPU ile 800 GB/s birleşik bellek bant genişliğine sahip 192 GB’a kadar belleğe sahiptir. Apple, M2 Ultra’nın M2 Max’in iki katı performans sağladığını ve M1 Ultra içeren önceki nesil Mac Studio’dan 3 kata kadar daha hızlı performans ortaya koyduğunu iddia etmektedir.

M2 Ultra ile Mac Studio, altı adede kadar Pro Display XDR’yi aynı anda işleyerek benzersiz görsel deneyimler için olanaklar sağlamaktadır. Bluetooth 5.3 ve Wi-Fi 6E desteği sunan bilgisayar, arkada dört Thunderbolt 4 bağlantı noktası, bir 10Gb Ethernet bağlantı noktası ve iki USB-A bağlantı noktası ile birlikte gelmektedir. Ayrıca, ön panel bölümünde iki adet USB-C bağlantısı ve bir SD kart yuvası yer almaktadır.

Fiyatı Ne Kadar?

Mac Studio 2023’ün fiyatı 1.999 ABD Doları olarak belirlenmiştir. Ancak versiyona göre maliyet de yükseleceğinden fiyat artışı söz konusu olacaktır. Mac Studio’nun 13 Haziran 2023 tarihinde raflardaki yerini alması beklenmektedir.

Sonuç Olarak

Apple Mac Studio, kullanıcıların beklentilerini karşılamaya aday bir bilgisayardır. Güçlü özellikleri ve performansı ile dikkat çeken Mac Studio, teknoloji severlerin ilgisini çekmektedir. Kendinize en uygun versiyonu seçerek, işlerinizi hızlı ve verimli bir şekilde halledebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments