Apple Music Keşif İstasyonu özelliğini duyurdu

Apple Music Keşif İstasyonu özelliğini duyurdu

ABONE OL
09 Ağustos 2023, 10:00:09

Apple Music, kullanıcıların çalma listelerini genişletmelerine ve yeni sanatçılar keşfetmelerine olanak sağlayan yeni bir özellik duyurdu. Bu özellik, “Keşif İstasyonu” adını taşıyor ve kullanıcıların sevebileceği şarkıları keşfetmelerine yardımcı olmak için katalogdaki şarkılardan seçim yapıyor.

AppleInsider’ın haberine göre, Apple Music, tamamen algoritmik öneriler sunmayarak Spotify gibi bir yol izliyor. Keşif İstasyonu, bilinen ve kullanıcının sevebileceği düşünülen sanatçılardan şarkılar çalıyor. Ayrıca, aynı şarkıyı tekrarlamadan ve kullanıcı durdurana kadar kesintisiz bir şekilde çalmaya devam ediyor.

Keşif İstasyonu, diğer oynatma listeleri gibi algoritmalar kullanarak şarkı önerilerinde bulunuyor ve kullanıcı etkinliğine dayalı olarak gelişmeye devam ediyor.

Apple Music, Keşif İstasyonu özelliğini tüm dünyadaki kullanıcılarıyla paylaşmaya başladı. Kullanıcılar, “Size Özel İstasyonlar” sekmesi üzerinden bu özelliğe erişebilirler. Türkiye’de aylık abonelik ücreti 19,99 TL olan Apple’ın çevrimiçi müzik servisi, Keşif İstasyonu ile müzik deneyimini daha da zenginleştirmeyi hedefliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal