Apple Vision Pro: Rakiplerinin taklit etmekte zorlanacağı 3 önemli özellik

Apple Vision Pro: Rakiplerinin taklit etmekte zorlanacağı 3 önemli özellik

ABONE OL
11 Haziran 2023, 00:40:24

Apple, bu hafta uzamsal bilgisayarı Vision Pro’yu tanıttı ve teknoloji dünyasının gündemine oturdu. Fiyatı 3.499 dolar olan bu cihazın yüksek olması nedeniyle de önemli ölçüde tartışıldı. Ancak, cihazın içinde barındırdığı teknoloji düşünüldüğünde bu fiyatın şaşırtıcı olmadığı görülüyor. Vision Pro’nun geliştirilmesi için milyarlarca dolar harcanması ve rakipler tarafından taklit edileceği öngörülmesi de dikkat çekiyor.

Vision Pro, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik alanında yeni bir oyuncu olacak gibi görünüyor. Ancak, VR cihazlarıyla karşılaştırmak yanıltıcı olabilir çünkü Vision Pro bir VR cihazı değil. Rakiplerinin Vision Pro’yu taklit etmeleri, aslında ileride Apple’ı yeniliklere yönlendirebilecek bir durum olabilir.

Apple’ın Vision Pro’yu piyasaya sürmesi, rakipleri için bir çıta belirledi. M2 ve R1 çipleri, diğer üreticilerin kullandıklarından daha güçlü. Ayrıca, Vision Pro’nun ekranları da rakiplerinin üretebileceği seviyede değil. Bu, Apple’ın teknolojik yenilikleri taklit etmenin zor olduğu bir öncülük sağladığını gösteriyor.

Optic ID de göz takip eden kameralar sayesinde birçok kişisel veriyi güvence altına alıyor. Bunun taklit edilmesi de diğer şirketlerin zorlanacağı noktalardan biri olacak.

Sonuç olarak, Vision Pro’nun teknolojik yenilikleri taklit etmek neredeyse imkansız olabilecek bir sektöre öncülük yapacağı görülüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal