Apple, VR gözlüğü Apple Reality Pro’nun tanıtımına hazırlanıyor

Apple, VR gözlüğü Apple Reality Pro’nun tanıtımına hazırlanıyor

ABONE OL
04 Haziran 2023, 16:12:59

Apple, Apple Reality Pro adında bir AR/VR gözlüğü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu yeni ürün, Apple’ın dünya genelinde gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği sırasında, 5 Haziran’da tanıtılacak. Büyük bir beklenti yaratan Apple Reality Pro, özellikle FaceTime deneyiminde yepyeni bir boyut sunacak. Kullanıcılar, bu yeni gözlük ile neredeyse fotoğraf gerçekliğindeki avatarlarla birlikte sanal toplantılar yapabilecek, böylece daha gerçekçi bir deneyim yaşayacaklar.

Apple Reality Pro, kullanıcılara sadece etkileşimli FaceTime aramalarında değil, Apple TV+ içeriği ve sanal gerçeklik ortamında oyun oynama gibi alanlarda da benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bu yeni ürün, Apple’ın dünya genelinde gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği sırasında tanıtılacak ve 2023’ün sonlarına doğru ya da 2024’ün başlarında piyasaya sürülecek.

Apple, WWDC katılımcıları için özel bir deneyim alanı hazırlıyor. Şirket, çalışanların spor merkezi yakınındaki basketbol sahalarında bir deneyimleme alanı oluşturdu. Cihazı tanıtırken, sanal gerçeklikte gerçekçi FaceTime deneyimi, Apple TV+ içerikleri ve oyunlara özellikle odaklanmayı hedefliyor.

Apple Reality Pro’nun nihai pazarlama ismi henüz netlik kazanmış değil. Apple’ın, “Reality One” ve “XR Pro” gibi isimler üzerinde durduğu biliniyor ve işletim sisteminin “xrOS” olarak adlandırılacağına inanılıyor.

Konferansta, yeni iOS 17 özellikleri, Apple Watch için yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü ve 15 inç MacBook Air gibi ürünlerin de tanıtılması bekleniyor. Apple, yaz boyunca gözlüğün farklı özelliklerini sergileyen demo gösterimler düzenlemeyi planlıyor. Apple Reality Pro, sanal gerçeklik deneyimi için yeni bir adres olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments