Apple, yapay zeka ile sağlık koçluğu sunmaya hazırlanıyor

Apple, yapay zeka ile sağlık koçluğu sunmaya hazırlanıyor

ABONE OL
27 Nisan 2023, 06:30:19

Apple, Bloomberg’e göre kullanıcıların sağlıklı yaşam alışkanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olabilecek bir yapay zeka destekli sağlık koçu üzerinde çalışıyor. Quartz adı verilen bu hizmet, Apple Watch’tan alınan verileri ve yapay zekayı kullanarak kullanıcılara özel öneriler ve koçluk programları sunacak. Ancak, bu hizmetin henüz duyurulmadığı ve önümüzdeki yıl çıkması planlandığı belirtiliyor.

Quartz hizmeti, iPadOS 17’nin bir parçası olarak Sağlık uygulamasının özel bir sürümüne kavuşacak. Apple’ın duyguları takip eden bir cihaz üzerinde çalıştığı ve miyopluk sorunu yaşayan kullanıcılara yönelik yeni özellikler geliştirdiği de belirtiliyor. Bu yeni özellikler, Apple’ın sağlık odaklı araçlarına entegre edilecek.

Geçen yıl ilaç takip özelliğini tanıtan ve her hafta yeni antrenmanlar ekleyen ücretli Fitness Plus hizmetini işleten Apple, söylentilere göre karma gerçeklik başlığı da Fitness Plus’ı destekleyecek ve bir meditasyon uygulamasına sahip olacak. Ayrıca, Apple’ın invaziv olmayan kan şekeri izleme üzerinde de çalıştığı ve bu teknolojinin gerçeğe dönüşmesi için uzun süre beklememiz gerektiği iddia ediliyor.

Apple, sağlık teknolojisi alanındaki çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiriyor ve Quartz hizmeti de bu yöndeki çalışmalarına güzel bir örnek teşkil ediyor. Sağlıklı yaşam alışkanlıklarının desteklenmesinin yanı sıra, bu hizmetin gelecekte sağlık sorunlarının teşhisi ve tedavi yöntemlerinde de kullanılması olası.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal