Araç Haciz Sorgulama

Araç Haciz Sorgulama

ABONE OL
14 Mayıs 2023, 14:35:40

Araç haciz sorgulama hizmeti ile aracınızın hacizli olup olmadığını öğrenmek artık çok kolay! Sizin de arabalarla ilgili merak ettiğiniz haciz durumunu öğrenmek için araç plakanızı sorgulayabilirsiniz. Hızlı, güvenilir ve kolay haciz sorgulama işlemleri ile dilediğiniz an araç durumunu öğrenebilirsiniz. Üstelik bu hizmetimiz tamamen ücretsizdir! Hacizli araç sorgulama işlemlerinizi hemen yapın, sürprizlerle karşılaşmayın!

Araç Haciz ve Borçları Nedir?

Araçlarda haciz cezanızı veya borcunuzu ödemediğiniz zaman gerçekleşmektedir. Borcunuza veya cezanızı karşılık hukuki yollar sonucunda aracınıza haciz konulur. Tabi ki bu işlem borcunuzu ödemezseniz olur. Bankaya alacağınız kredi karşılığında aracı ipotek olarak gösterip kredi çekerseniz ve çektiğiniz krediyi ger ödemezseniz banka hukuki yolları kullanarak aracı sizden alır ve satışını yaparak borcunuzu kapatır.

Eğer trafik cezanız ödenmez ise bu sefer aynı işlem devlet tarafından gerçekleştirilebilir. Ülkemizde son zamanda hemen hemen bütün devlet işleri internet üzerinden yapılabilmektedir.

Araç Satın Alma İşlemleri Öncesinde Ne Yapılmalı?

Eğer araç alacaksanız, ikinci el araçlar için geçerli olan e-devlet üzerinden aracın cezası veya haciz işlemi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Arac haciz sorgulama SMS üzerinden de yapılmaktadır fakat en güvenli yol e-devlet üzerinden bu işlemleri yapmaktır.

E-Devlet Üzerinden Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç Haciz Sorgulama

  • Öncelikle e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifreyi en yakın PTT şubesine giderek cüzi bir miktar karşılığında elde edebilirsiniz.
  • TC kimlik numaranız ve aldığınız e-devlet şifresi ile sisteme giriş yaparsınız.
  • Sonrasında ise arama yerine Plakadan Araç Haciz Sorgulama yazarak aracın hacizli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

E-devlet üzerinden yapılan bu işlem SMS ile yapılan işlemden daha güvenlidir.

Satış İşlemleri Öncesinde Haciz Kontrolü

Aracınızı satacaksanız, noter tarafından gerçekleştirilen devir işlemleri sırasında araç üzerinde bir haciz işlemi olup olmadığı kontrol edilecektir. Bu yüzden tüm olumsuzlukları önlemek için düzenli bir şekilde e-devlet üzerinden araç bilgilerinizi girerek kontrol yapınız.

Arac alım satımı yapılırken araç üzerinde hiçbir ödenmemiş borç veya ceza olmamalıdır. Haciz işlemi yapılınca araç sayılmaz. Araç devlet tarafından takibe düşer ve fark edildiği zaman ise araç bağlanır. Bu sebeple, alım satım işlemleri öncesinde her zaman araç kontrolü yapmak gereklidir.

 

The post Araç Haciz Sorgulama appeared first on technodoc.com.tr.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal