Arc Browser ile Kişiselleştirilmiş, Özgün Web Deneyimleri

Arc Browser ile Kişiselleştirilmiş, Özgün Web Deneyimleri

ABONE OL
27 Mayıs 2023, 20:00:52

Arc Browser: Web Dünyasına Yeni Bir Boyut Kazandıran Internet Tarayıcısı

Arc, kişiselleştirme özellikleri ile web dünyasına farklı bir boyut kazandırmayı hedefleyen yeni bir internet tarayıcısıdır. Tarayıcının özellikle Safari dışındaki rakipleri yazılım arayüzünü kişiselleştirme özelliklerini sunarken, Arc Browser Boost 2.0 adlı yenilikçi özellik sayesinde artık web siteleri de kişiselleştirilebiliyor. Chrome ve Firefox’ta var olan kişisel renkler, çerçeve ayarları ve düğmeler Arc Browser kullanıcıları tarafından artık doğrudan favori sitelerinde kullanılabilecek.

Arc Browser’ın tasarım yaklaşımı, mümkün olduğunca engel oluşturmamaya yönelik. Tarayıcı penceresindeki kişiselleştirme özellikleri, tarayıcı penceresi her zaman gösterilmediğinde etkili olmayabilir. Bu nedenle, Arc, kişiselleştirme özelliğini düzenli olarak ziyaret edilen web sitelerine taşımayı hedefliyor.

Boost 2.0 adlı yenilikçi özellik, Arc Browser’ın yeni sürümü ile birlikte kullanıcılara sunuldu. Bu özellik sayesinde web sayfalarındaki belirli öğelerin renkleri özelleştirilebiliyor ve kendi yazı tipi de seçilebiliyor. Bu özellik, birçok eklentinin açık mod web sitelerine karanlık mod özelliği eklemesinden daha fazlasını sunuyor.

Bu özellik, temelde kullanıcının favori sitelerinin web tasarımcısı haline gelmesini sağlıyor. Boost özelliği, kodlama becerisi gerektirmediği için kullanıcılar tarafından kolaylıkla kullanılabiliyor ve her web sitesi için ayrı temalar ayarlanabiliyor.

Boost 2.0, web sitelerinden istenmeyen öğeleri Zaps özelliği ile kolayca kaldırmanıza ve CSS ve Javascript ile daha derinlemesine düzenlemeler yapmanıza olanak sağlıyor, ek araçlar kurmanıza gerek kalmıyor. Ancak, bir web sitesi tasarımını ufak bir şekilde değiştirdiğinde bile, bu kişiselleştirmeleri bozabilir, bu nedenle bu özelliği kullanıcılar düzenli olarak kontrol etmek durumunda kalabilir.

Tüm yenilikleri ile Arc Browser, sıkıcı tarayıcılara karşı rekabet etmeye yardımcı oluyor ve belki de kullanıcılara gerçek bir web tasarımcısı olma yolunda ilham veriyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments