ASUS’tan Intel Mini NUC bilgisayarlarına canlandırıcı hamle

ASUS’tan Intel Mini NUC bilgisayarlarına canlandırıcı hamle

ABONE OL
20 Temmuz 2023, 04:37:19

Asus, Intel Mini NUC Bilgisayarları Üretecek ve Geliştirecek

Teknoloji devi Intel, kompakt ve yükseltilebilir NUC bilgisayarlarının üretiminin durdurulduğunu duyurmuştu. Ancak, bu durum bir başka teknoloji lideri Asus’un sahneye çıkmasına vesile oldu. Intel’ın küçük form faktörlü bilgisayarlarını üretmeye son vermesine karşın Asus, Intel’in NUC (Next Unit of Computing) ürün tasarımlarına sınırsız lisans alacak.

Asus, Intel’in NUC bilgisayarlarını üretebilecek ve geliştirebilecek. Intel’in Müşteri Platformu Çözümleri genel müdürü Sam Gao, “Stratejimizi NUC sistemleri ürün yeniliklerini ve büyümesini devam ettirmek için ekosistem ortaklarımızı etkinleştirmeye yönlendirirken, önceliğimiz müşterilerimiz ve ortaklarımız için sorunsuz bir geçiş sağlamaktır.” diye belirtti. “Asus’un benzersiz ürünler sunmaya devam edeceğini ve NUC sistemleri müşterilerimizi destekleyeceğini dört gözle bekliyoruz.”

Asus artık 10. Nesil’den 13. Nesil’e kadar olan NUC sistemlerini üretebilecek ve Intel’in yaklaşan yongalarına dayanan gelecek tasarımları geliştirebilecek. Şirket, NUC sistemlerine destek sağlamak ve kendi ASUS NUC iş birimini oluşturmak için görev üstlenecek. NUC lisansı sınırsız olduğundan, gelecekte Intel’in NUC’yu diğer PC üreticilerine lisansladığını bile görebiliriz.

PC inşa etme ve oyun toplulukları, NUC’nin sonuçta durdurulmadığına sevinçle karşılayacaklardır. Intel’in NUC bilgisayarları her zaman satın alması zor olsa da, küçük form faktörlü PC’lerin farkındalığında önemli bir rol oynadılar ve birçok kişiye minyatür bir bilgisayar inşa etmeye başlama fırsatı sundular.

Asus, Intel Mini NUC Bilgisayarlarının Üretimi için Lisans Aldı

Teknoloji devi Intel, NUC bilgisayarlarının üretimini durdurduğunu duyururken, Asus sınırsız bir lisans almıştır. Bu lisans sayesinde Asus, Intel’in NUC ürün tasarımlarını üretebilecek ve geliştirebilecek.

Asus’un bu anlaşma ile Intel Mini NUC bilgisayarlarını üreteceği belirtilmektedir. Intel Müşteri Platformu Çözümleri genel müdürü Sam Gao, “Asus’un NUC sistemlerini üretecek ve geliştirecek olması, müşterilerimize ve ortaklarımıza sorunsuz bir geçiş sağlama hedefimize uygun bir şekilde atılmış sağlam bir adımdır.” şeklinde açıklamada bulunmuştur.

Asus, 10. Nesil’den 13. Nesil’e kadar olan NUC sistemlerini üretebilecek ve Intel’in gelecek tasarımlarına dayalı yeni modeller geliştirebilecektir. Ayrıca, Asus NUC sistemlerine destek sağlayacak ve kendi ASUS NUC iş birimini oluşturacaktır. Bu lisansın sınırsız olması, ilerleyen dönemde Intel’in NUC’yu diğer PC üreticilerine lisanslamasının da mümkün olduğunu göstermektedir.

PC inşa etmek ve oyun oynamakla ilgilenen kullanıcılar için bu anlaşma oldukça sevindirici bir gelişmedir. NUC bilgisayarları, küçük boyutları ve yüksek performanslı özellikleri ile dikkat çeken bir ürün segmentidir. Intel’in NUC’yu durdurmasıyla birlik

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal