Aziz Kocaoğlu kimdir, Aziz Kocaoğlu kaç yaşında?

Aziz Kocaoğlu kimdir, Aziz Kocaoğlu kaç yaşında?

ABONE OL
29 Nisan 2023, 14:16:44

Aziz Kocaoğlu, Türk siyasetçi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bilinmektedir. 1948 yılında İzmir’de doğan Kocaoğlu, siyasi hayatına 1989 yılında CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı olarak başlamıştır. Kocaoğlu, 17 yıl boyunca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş ve kentsel dönüşüm, akıllı şehir uygulamaları gibi konularda önemli projelere imza atmıştır. Halen siyasi çalışmalarına devam etmektedir. Aziz Kocaoğlu, 1948 doğumlu olup, şu an 73 yaşındadır.

Aziz Kocaoğlu Biyografisi

Aziz Kocaoğlu, Türkiye’de önemli bir siyasetçi ve iş insanıdır. Bu metinde sizler için Aziz Kocaoğlu biyografisi hakkında tüm önemli bilgileri sunacağız.

Aziz Kocaoğlu Kimdir?

Aziz Kocaoğlu, 1948 yılında İzmir’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra, lisans eğitimini Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak, akademik kariyerine devam etmiştir.

Aziz Kocaoğlu’nun siyasi kariyeri, CHP gençlik kollarında başlamıştır. Daha sonra SODEP kullanıcı hesabıyla politik hayatına devam etti. 2001-03 yılları arasında CHP Bornova İlçe Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kocaoğlu, 2004 yerel seçimlerinde Bornova Belediye Başkanı seçilmiştir. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde ise CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.

Aziz Kocaoğlu’nun İş Hayatı

Aziz Kocaoğlu, kendi işini kurduktan sonra toprak sanayii sektöründe çalışmaya başlamıştır. İş hayatında olduğu gibi, siyasi kariyerinde de başarılı bir şekilde ilerlemiştir. Aziz Kocaoğlu, aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak görev yapmaktadır.

Aziz Kocaoğlu’nun Ailesi

Aziz Kocaoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi Türkegül Kocaoğlu ile mutlu bir evlilik sürdürmektedir. Çağdaş ve Ulaş adında iki oğulları bulunmaktadır.

MerakliKadinlar.com olarak Aziz Kocaoğlu biyografisi hakkında tüm önemli bilgileri sizlere sunduk. Umarız ki, bu yazımız sizler için faydalı olmuştur.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal