Baidu ilk telefonunu tanıtma hazırlığı yapıyor

Baidu ilk telefonunu tanıtma hazırlığı yapıyor

ABONE OL
10 Mayıs 2023, 10:17:47

Çin’in en popüler arama motorlarından olan Baidu, akıllı telefon pazarına girmeye hazırlanıyor. Uzun bir süredir bu alanda çalışmalarını sürdüren Baidu, yakında ilk akıllı telefonunu kullanıcılarla buluşturacak. Çin merkezli şirket, ürünün tanıtımını kendi genel merkezinde yapacak. Akıllı telefonun geliştirilmesinde Baidu’nun yan kuruluşlarından Xiaodu da yer aldı.

Baidu’nun Xiaodu markası, özellikle DuerOS yazılımı içeren akıllı hoparlörü ile tanınıyor. Şirketin ilk akıllı telefonu da bu yan kuruluş tarafından geliştirildi. Akıllı telefonun özellikleri hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Baidu, sadece akıllı telefon alanında değil, yapay zeka teknolojileri alanında da çalışmalar yapmaktadır. Şirket, OpenAI’nin ChatGPT sohbet robotuna rakip olmuş ve şu anda mobil cihazlar ve otonom sürüş sistemleri için Ernie isimli yapay zeka modeli üzerinde çalışmaktadır.

Baidu’nun akıllı telefonu sektöre yeni bir soluk getirebilir. Baidu’nun güçlü yapay zeka teknolojilerini telefonunda kullanması, kullanıcıların ilgisini çekebilir. Baidu’nun bu hamlesi, dünya genelinde akıllı telefon sektöründe var olan rekabeti daha da artırabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal