Bakan Nebati açıkladı! Faizsiz ve 1 yıl Geri Ödemesiz Kredi Paketi Verilecek

Bakan Nebati açıkladı! Faizsiz ve 1 yıl Geri Ödemesiz Kredi Paketi Verilecek

ABONE OL
09 Mart 2023, 14:41:52

Bakan Nebati tarafından yapılan açıklamaya göre, faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz kredi paketi hazırlığı yapılmaktadır. Bu kredi paketi sayesinde işletmeler ve girişimciler finansman ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecekler. Ayrıca, bu konuda SEO uyumlu bir açıklama yazılmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati tarafından açıklanan yeni karara göre, deprem bölgesindeki kadın kooperatiflerine sıfır faizli kredi verilecektir. Bu kararla birlikte, kadın girişimcilerin deprem felaketinden etkilenmeleri engellenmiş olacak.

Can Suyu Kredi Destek Paketi oluşturuldu

Halkbank tarafından 172 binden fazla kadın girişimcimize ulaşmayı başaran Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi, deprem felaketinden etkilenen kadın kooperatiflerine yönelik Can Suyu Kredi Destek Paketi oluşturdu. Bu sayede, depremlerden etkilenen illerimizde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine sıfır faizle işletme harcamalarında kullanılmak üzere üst limiti 50 bin TL olan kredi imkânı sunulacaktır.

Faizsiz ve 1 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Paketi

Depremlerden etkilenen illerimizde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine sıfır faizle işletme harcamalarında kullanılmak üzere üst limiti 50 bin lira olan kredi imkanı sunulacak. Bölgede faaliyet gösteren toplam 143 kadın kooperatifinin istifade edebileceği bu krediler, 1 yıl geri ödemesiz dönem olmak üzere toplam 36 ay vadeyle kullandırılacak.

Kadın girişimciler bir yılı geri ödemesiz krediden yararlanabilecek

Bölgede faaliyet gösteren toplam 143 kadın kooperatifinin istifade edebileceği bu krediler, bir yıl geri ödemesiz dönem olmak üzere toplam 36 ay vadeyle kullandırılacaktır. Bu şekilde, kadın girişimcilerin deprem felaketinden etkilenmeleri engellenmiş olacak.

36 ay vadeyle kullandırılacak

KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi paketi kapsamında, kadın girişimcilerimiz bir yılı geri ödemesiz; toplam 36 ay vadeli işletme kredisinden ve toplam 60 ay vadeli yatırım kredisinden de yararlanabilecektir.

Yukarıdaki önlemler, deprem felaketinin en çok etkilediği toplum kesimlerinden biri olan kadın girişimcilerin yaralarını sarabilmek için alınmıştır. Bu sayede, kadın girişimcilerin işlerini sürdürmeleri ve büyümeleri desteklenmektedir.

Kadın Kooperatifleri Can Suyu Kredisi’nin yanı sıra KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi’ni de hayata geçiriyoruz. Bu krediler, kadın girişimcilerin işlerini geliştirebilmelerine ve büyütmelerine yardımcı olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal