BeReal RealChat mesaj özelliğini test ediyor

BeReal RealChat mesaj özelliğini test ediyor

ABONE OL
04 Haziran 2023, 04:02:23

Fransız şirket BeReal, Apple tarafından “2022’nin en iyi iPhone uygulaması” seçilmişti. Fakat son zamanlarda biraz düşüş yaşamıştı. Şirket bu durumun üstesinden gelmek ve uygulamayı canlandırmak amacıyla yeni bir özellik test ediyor: BeReal RealChat. Bu mesajlaşma özelliği, kullanıcıların etkileşimini artırmayı hedefliyor. BeReal’dan birbirlerine mesaj gönderebilmesi için kullanıcıların platformda arkadaş olması şart. Mesajların silinmesi için iki tarafın da bunu yapması gerekiyor. Bu özellik, mesajlaşmanın en çok talep edilen özelliklerinden biri olduğu için eklenmiş.

BeReal, ilginç bir sosyal medya deneyimi sunuyor. Günlük farklı saatlerde bildirim gönderiyor ve aynı anda çekilen ön ve arka kamera fotoğraflarının paylaşılmasını istiyor. Kullanıcılara iki dakika veriliyor ve spontane anıların paylaşılması için teşvik ediliyor. Paylaşım yapıldığında veya paylaşım değiştirildiğinde arkadaşlara bildirim gönderiliyor. Uygulamanın günlük aktif kullanıcı sayısının hala 20 milyon olduğu söyleniyor.

BeReal, RealChat dışında Spotify entegrasyonu ve Bonus BeReal gibi özellikler sunuyor. Tüm bu yeniliklerin amacı, uygulamanın kullanım süresini artırmak. BeReal, bu yeni özelliklere rağmen son zamanlarda pek fazla yenilik çıkarmadığı için eleştiriler almıştı. Ancak şirket, analiz raporunu reddederek tahminlerin her zaman doğru olmayabileceğini vurguladı. BeReal, yeni özelliklerini başarıyla sunarak kullanıcı etkileşimini artırabilir ve Apple seçimine uygun bir uygulama olarak konumunu koruyabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments