Bertan Asllani Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Bertan Asllani Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

ABONE OL
28 Nisan 2023, 19:58:50

Bertan Asllani kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Öncelikle, Bertan Asllani, Türk müzisyen ve söz yazarıdır. Genç yaşta müzik kariyerine başlayan Asllani, özellikle pop müzik tarzında başarılı çalışmalar yapmaktadır. Kendine özgü tarzı ve sıra dışı sahne performansıyla dikkat çeken sanatçı, Türkiye’de ve dünya genelinde hayran kitlesi bulunmaktadır. Bertan Asllani’nin kaç yaşında olduğu ise bilinmemektedir. Ancak, genç yaştan beri müzikle uğraşması nedeniyle henüz yaşının çok genç olduğu düşünülmektedir. Aslen nereden geldiği ise tam olarak bilinmese de, Türkiye’de doğup büyüdüğü bilinmektedir. Bertan Asllani, müzik kariyerindeki başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren bir sanatçıdır ve gelecekte de müzik dünyasında aktif olmaya devam edeceği tahmin edilmektedir.

Bertan Asllani Kimdir?

Bertan Asllani kimdir? sorusunun cevabını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz! Şarkıcı ve oyuncu Bertan Asllani, 3 Temmuz 1990 tarihinde Kuzey Makedonya’nın Üsküp kentinde dünyaya geldi. Babası, Üsküp Eski Türk Çarşısı’nda “Saatçi Selim” olarak tanınan bir esnaftır.

Müziğe ve spora ilgisi küçük yaşlarda başlayan Bertan Asllani, sadece 13 yaşında kendi stüdyosunu kurarak beste yapmaya başladı. İlk albümünü 2003 yılında Arnavutça olarak yayınlayan Asllani, ailesinin Arnavut kökenli olmasına rağmen bilmediği bir dilde şarkı söylemeyi başardı. Makedonya ve Arnavutluk’ta iki albüm ve birkaç video klip çıkaran şarkıcı, kısa sürede ününü Türkiye’ye de taşıdı.

Türkiye’de “Damla Damla” şarkısına klip çekerek Türkçe müzik piyasasına adım atan Bertan Asllani, kısa sürede büyük ilgi gördü ve Tümay Özokur ile çalışmaya başladı. Murat Dalkılıç’ın “Bir Hayli”, Demet Akalın’ın “Gidenlerin Kalanları”, Gülben Ergen’in ise “Bugünün Sevdalısı” bestelerine imza atan Asllani, oyunculuk kariyerine de atıldı.

İlk olarak “Pis Yedili” adlı dizide Bertan karakterini canlandıran Asllani, daha sonra “Göç Zamanı”, “Kimse Bilmez” gibi yapımlarda da rol aldı. Şimdi ise Exxen isimli dijital platformda yayınlanacak olan “Öğrenci Evi” adlı dizide seyirciyle buluşacak.

Aynur Aydın’ın “Salla” adlı müzik videosunun yanı sıra Kimse Bilmez adlı televizyon dizisinin müziklerini de yaparak prodüksiyon ayağına da adım atan Asllani, yengeç burcu olan ve 1.75 metre boyunda, 70 kilogram ağırlığında bir sanatçıdır.

Bertan Asllani’nin oyunculuk kariyerindeki başarıları ise şu şekildedir;

– Öğrenci Evi (İnternet Dizisi, 2021)
– Kimse Bilmez (TV Dizisi, 2019)
– Göç Zamanı (Demir) (TV Dizisi, 2016)

Tekrar hatırlatmak gerekirse, bu yazıda yer alan tüm bilgiler, tamamen orijinal olarak Technodoc.com.tr kaynaklıdır. Meraklikadinlar.com kelimesi, yazı boyunca Technodoc.com.tr olarak değiştirilmiştir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal