Bing Edge sürümü, Google Bard’a meydan okuyor

Bing Edge sürümü, Google Bard’a meydan okuyor

ABONE OL
29 Nisan 2023, 17:14:57

Microsoft Edge İle Google Chrome Arasındaki Yeni Rekabet Hilesi: Bing AI Sohbet Botu

Microsoft’un Edge tarayıcısı, Chrome’a alternatif olarak iyi bir seçenek olsa da, şu anda can sıkıcı bir yeni rekabet hilesiyle karşı karşıya. Edge tarayıcısının Bing AI sohbet botunu, Google’ın Bard AI’sini denemeye çalışırken önermesi oldukça dikkat çekici bir ayrıntı.

Geliştirici ve Twitter kullanıcısı Vitor de Lucca tarafından dikkat çekilen yeni bir Edge geliştirici sürümü, şimdi Google Bard URL’sinin yanında yeni bir Bing reklamını görüntülemeye başladı. Yani Bing AI reklamı, hem mevcut Mac hem de PC sürümleri olan Microsoft Edge geliştirici üzerinde görünüyor.

Edge tarayıcısı üzerinde bard.google.com adresine gittiğinizde, Edge’in adres çubuğunun sağ üst tarafında animasyonlu “AI destekli yeni Bing ile cevapları karşılaştırın” slaytı beliriyor. Ardından, metin sağa kayar ve varsayılan olarak sağ tarafta zaten benzer bir simge bulunmasına rağmen arkasında Bing simgesi bırakır.

Ancak müdahaleci gibi görünen şey aynı zamanda kullanışlı da olabilir. Bu yeni Bing simgesinin farklı olan yönü, Microsoft Edge’in yeni bölünmüş ekran görünümünü etkinleştirerek Google Bard’ın cevaplarıyla gerçekten karşılaştırmanıza olanak tanır. Bu, Chrome’dan uzaklaşmanızı öneren Edge uyarılarından biraz daha kullanışlıdır.

Tüm bunlar, teknolojideki önümüzdeki büyük bölümün, yani AI sohbet botlarının interneti nasıl yeniden yazdığının bir işareti olabilir. Bu noktada, Microsoft’un Bing AI sohbet botu, Google’ın Bard AI’sini yenmek için böyle bir yarışa girdiği düşünülüyor.

Sonuç olarak, Microsoft Edge tarayıcısı, Google Chrome gibi popüler bir tarayıcıya alternatif olarak seçilebilir. Ancak bu yeni Bing AI reklamının da gösterdiği gibi, Microsoft da Google ile rekabet için kendi yollarını bulmaya devam ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal