Bing Sohbet, Chrome ve Safari’ye genişliyor

Bing Sohbet, Chrome ve Safari’ye genişliyor

ABONE OL
25 Temmuz 2023, 00:50:59

Microsoft, Chrome ve Safari kullanıcıları için Bing Sohbet aracının teste açıldığını duyurdu. Bu haber, Google ve Apple’ın popüler tarayıcılarını kullanan teknoloji meraklılarını sevindirecek. Bing Sohbet’in bu yayılımı, kullanıcıların diğer tarayıcılarda da bu aracı kullanabilmelerini mümkün kılıyor.

Microsoft İletişim Direktörü Caitlin Roulston, Bing Sohbet’in Safari ve Chrome’da erişimini seçili kullanıcılara sunduklarını belirterek, testler tamamlandığında daha fazla kullanıcıya erişim sağlamak istediklerini ifade etti. Bu adım, Bing Sohbet’in diğer tarayıcılardaki kullanımını da genişletme potansiyeline sahip.

Ancak, Bing Sohbet’in Chrome ve Safari’deki kullanımında bazı sınırlamalar mevcut. Bu tarayıcılarda kullanıcılar, Edge’deki 4.000 kelime sınırının aksine yalnızca 2.000 kelimeye kadar komutlar yazabilecekler. Ayrıca, sohbet botuyla yapılan konuşmalar beş turdan sonra sıfırlanacak. Bunun yanı sıra, kullanıcılar Edge’i indirmeye yönlendiren açılır pencere mesajları da görebilirler.

Bing Sohbet’in genişlemesiyle birlikte Microsoft, karanlık modu da sunuyor. Kullanıcılar, sağ üst köşede bulunan hamburger menüsünden karanlık modu seçerek Bing Sohbet’i karanlık tema ile kullanabilirler. Ancak bu özelliğin bazı kullanıcılara henüz ulaşmadığı görülüyor.

Daha önce Chrome’da özel bir uzantı ile Bing Sohbet’i kullanma imkanımız vardı. Uzantıyı kaldırdıktan sonra, yine de Bing Sohbet’e erişebildiğimizi ve 2000 karakter sınırının geçerli olduğunu gözlemledik.

Microsoft’un Bing Sohbet aracını daha geniş bir kitleye ulaştırma stratejisinin bir parçası olan bu genişleme, kullanıcıların yeni özelliklerin keyfini çıkarırken, Bing Sohbet’in Chrome ve Safari’deki performansını izlemesini de ilgiyle bekliyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal