Bing Sohbet Robotu Artık Sesli Soruları Dinliyor

Bing Sohbet Robotu Artık Sesli Soruları Dinliyor

ABONE OL
10 Haziran 2023, 14:25:36

Microsoft, masaüstü kullanıcıları için Bing Sohbet’te yeni bir özellik sunuyor. Bing Sohbet robotu, kullanıcıların sesli sorularını dinleyip cevap verebilecek. Bu özellik, mobil sürümde de mevcut ve Bing’in sohbet kutusundaki mikrofon düğmesiyle kullanılabilir.

Microsoft, İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca ve Mandarin Çincesini destekleyen Bing Sohbet’in ek diller için çalışma yürüttüğünü de belirtiyor. Bu özellikle birlikte, Microsoft’un Cortana’yı sonlandırma planı da gündemde. Cortana, zamanlayıcıları ayarlamaya, hatırlatmalar oluşturmaya, uygulamaları açmaya ve daha fazlasına olanak sağlıyor. Ancak Microsoft, kullanıcıları daha yetenekli bir seçenek olan Windows Copilot’a yönlendiriyor.

Windows Copilot, sorular sorabilir, içeriği özetleyebilir, ayarları değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilir. Bu özellik, Windows 11’de doğrudan görev çubuğunda yer alacak. Microsoft, Bing Sohbet’in yeni özelliğiyle kullanıcıların daha akıcı bir deneyim yaşayacaklarını umuyor.

Bing Sohbet Masaüstünde Sesli Modu Getiriyor

Microsoft, masaüstü kullanıcıları için Bing Sohbet’e sesli modu getiriyor. Bing Sohbet robotu, kullanıcıların sorularını dinleyip yanıtlayabilecek. Mobil sürümdeki özellik gibi, Bing’in sohbet kutusundaki mikrofon düğmesiyle kullanılabilir. Microsoft, şu anda İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca ve Mandarin Çincesini desteklediğini, ancak ek dillerin “yolda olduğunu” belirtiyor.

Windows Copilot ile Cortana’nın Yerini Alacak

Microsoft, Cortana’yı sonlandırma planına denk gelen Bing Sohbet’in yeni özelliğiyle kullanıcıları daha yetenekli bir seçenek olan Windows Copilot’a yönlendiriyor. Windows Copilot, sorular sorabilir, içeriği özetleyebilir, ayarları değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilir. Bu özellik, Windows 11’de doğrudan görev çubuğunda yer alacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments