Bluesky’da özelleştirilebilir beslemelerle deneyimini yeniden şekillendirin

Bluesky’da özelleştirilebilir beslemelerle deneyimini yeniden şekillendirin

ABONE OL
27 Mayıs 2023, 15:57:00

Bluesky platformu, özelleştirilebilir algoritma özelliği ile sosyal medya dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Sunduğu özellik olan özelleştirilebilir beslemeler, kullanıcılara farklı gönderileri sergileyen algoritmalara abone olma imkanı sunuyor. Bu özellik, benzer bir şekilde Twitter listeleri gibi işliyor ve belirli beslemeleri sabitleyebiliyorsunuz.

Zaman çizelgenizin üst kısmında seçim yapabileceğiniz farklı sekmeler olarak görünen sabitlenmiş beslemeler, uygulamanın yan çubuğundaki “Benim Beslemelerim” menüsünden seçiliyor. Bu menü, “What’s Hot”, “What’s Hot Classic”, “Bluesky Team” ve “Popular With Friends” beslemelerini içeriyor. Ayrıca, yeni beslemeler keşfetmek için bir bölüm de mevcut.

Bluesky’nin en güzel yanı, hiçbir beslemeyi sabitlemek zorunda olmamanız. Yalnızca takip ettiğiniz kişilerin gönderilerinden oluşan ters kronolojik bir zaman çizelgesini görüntüleyebilirsiniz.

Bu özelleştirilebilir beslemeler özelliğiyle Bluesky’nin vizyonu da ortaya çıkmış durumda. Jay Graber, Bluesky CEO’su, geçtiğimiz ay yayınladığı bir blog yazısında algoritmik seçim için platformun vizyonunu paylaştı. Hedefleri, tek bir şirket tarafından kontrol edilen geleneksel ‘master algoritma’yı açık ve çeşitli ‘algoritma pazarı’yla değiştirmek.

Özelleştirilebilir beslemeler, şu anda Bluesky’nin mobil uygulamasının en son sürümünde ve Bluesky’nin web istemcisi bsky.app‘da kullanılabilir. Ancak, Twitter alternatifi olan platform sadece davetiye ile açık, bu yüzden bunu denemek için bir hesabınız olması ya da birisinin size bir davetiye kodu göndermesi gerekiyor.

Bluesky, sunduğu özelleştirilebilir beslemeler özelliğiyle sosyal medyada kullanıcılara daha fazla kontrol imkanı sunarken, aynı zamanda platformu benzersiz kılıyor. Kullanıcılar, kendilerine uygun algoritmalara abone olarak eksiksiz bir deneyim yaşayabilirler.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal