BMW Digital Key Plus’ı Android’e getirdi

BMW Digital Key Plus’ı Android’e getirdi

ABONE OL
25 Nisan 2023, 18:03:20

BMW’un yeni özelliği Digital Key Plus, telefonla otomobil kilidi açmaya imkan sağlıyor. Android desteği de eklenen özellik sayesinde, Samsung Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra, Google Pixel 7 Pro gibi bazı yeni Samsung telefonlarla BMW’lerin kapıları açılabiliyor. Daha önce sadece iPhone ve Apple Watch kullanıcıları için mevcut olan Digital Key Plus, Ultra Geniş Bant (UWB) dijital radyo teknolojisiyle çalışıyor. Kullanıcılar otomobillerine telefonları ile yaklaştıklarında otomobilin kilidi otomatik olarak açılıyor, uzaklaştıklarında ise otomatik olarak kilitleniyor. Bunun yanı sıra, My BMW uygulaması üzerinden de otomobil kilitlenebiliyor veya kilitleri açılabiliyor. Ayrıca, uygulama üzerinden bagajı açmak veya sıcaklık ayarı yapmak da mümkün oluyor.

BMW daha önce Digital Key özelliğini Samsung Galaxy S21 ve Google Pixel 6 serilerine getirmişti; ancak bu özellikte kilit açmak için telefonun otomobilin kapı koluna tutulması gerekiyordu. Eller serbest seçeneği, küçük fakat önemli bir ekleme özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

BMW Digital Key Plus özelliğinin Android desteği, şu an için oldukça sınırlı. Sadece 2022’nin kasım ayı ve sonrasında üretilen BMW otomobillerde Android telefon sahipleri Digital Key Plus özelliğinden yararlanabilecekler. Ancak şirket, güncellemelerle eski modelleri de kapsama alanına eklemeye hazırlanıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal