Börü Behçet Orbay kimdir? Fırat Doğruloğlu

Börü Behçet Orbay kimdir? Fırat Doğruloğlu

ABONE OL
26 Nisan 2023, 00:13:19

Börü Behçet Orbay, Türkiye’nin önemli tarihçi ve araştırmacılarından biridir. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu dönemi üzerine yaptığı çalışmalarla tanınmıştır. Ayrıca Türk Kurtuluş Savaşı’nın önemli isimlerinden biri olan Orbay, Milli Mücadele döneminde çeşitli görevler üstlenmiştir. Kendisi aynı zamanda bir eğitimci ve yazar olmakla birlikte, Türk tarihindeki çeşitli konulara ilişkin önemli eserler kaleme almıştır.

Börü Behçet Technodoc kimdir?

Börü Behçet Technodoc’ın kim olduğunu, Börü filmindeki Behçet Orbay rolünü kimin canlandırdığını merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Blue TV’de yayınlanan Börü dizisinin takipçilerinin en çok merak ettiği karakterlerden biri olan Behçet Orbay’ı Fırat Doğruoğlu canlandırmaktadır.

FIRAT DOĞRUOĞLU DİZİDEKİ ROLÜ

Börü dizisinde, tim lideri Fırat Doğruoğlu karakteriyle izleyici karşısına çıkmaktadır. Karşı karşıya kalınan tehlikeler arttıkça endişeleri de artan bir lider olan Fırat, emrindekileri adeta birer kardeşi gibi görür ve onların canlarına daima sorumluluk hisseder. Birçok zorlukla karşılaşan ve görevini gözü kara şekilde yerine getiren Fırat Doğruoğlu, devletinin taleplerine itiraz etmeden öncü rolünü üstlenir.

FIRAT DOĞRUOĞLU KİMDİR?

Fırat Doğruoğlu, 1974 yılında dünyaya gelmiştir. SSK emeklisi bir babanın ve ev kadını bir annenin çocuğudur. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Fırat Doğruoğlu, birçok dizi ve film projesinde görev almıştır. Bu projeler arasında Bizim Aile, Yarım Elma, Alacakaranlık, Tam Pansiyon, Küpeler, Kızma Birader, İlk Göz Ağrısı, Bebeğim, Nazlı Yarim, Canım Ailem, Hastasıyız, Haneler, Vay Arkadaş, Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi, Dağ, 2013 Galip Derviş, Filinta ve Börü yer almaktadır.

Fırat Doğruoğlu, Hatay’ın İskenderun ilçesi kökenlidir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments