Cadillac Escalade’in elektrikli versiyonu yolda

Cadillac Escalade’in elektrikli versiyonu yolda

ABONE OL
23 Mayıs 2023, 16:40:29

Cadillac Escalade SUV’nin elektrikli versiyonu Escalade IQ geliyor!

Cadillac, Escalade SUV modelinin tamamen elektrikli yeni bir versiyonu üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Bu elektrikli versiyon, Escalade IQ adıyla yollarda olacak. Escalade IQ, Cadillac’ın diğer elektrikli modellerinden biri olarak karşımıza çıkacak. Celestiq adlı ultra lüks seçenek ve Lyriq SUV gibi daha geniş bir kitleye hitap eden araç, söz konusu modeller arasında yer alıyor. General Motors’un (GM) Cadillac’ı 2030 yılına kadar sadece elektrikli otomobiller satan bir marka haline getirme hedefi doğrultusunda, Escalade IQ’nun da güncel ve gelecekteki diğer elektrikli otomobilleri gibi Ultium platformu üzerine inşa edileceği düşünülüyor. Bu platformu temel alarak geliştirilen modeller arasında Chevrolet Equinox EV, Silverado ve Hummer EV gibi araçlar da yer alıyor.

Elektrikli otomobiller ile müşteri talebi arttıkça dev üreticiler de bu konuda adımlar atmaya başladı. Özellikle SUV formatındaki elektrikli otomobillerin sayısının önümüzdeki dönemde artması bekleniyor. Kia EV9 modelinin de bu kervana katılması ile birlikte, Escalade IQ gibi daha üst sınıf bir seçeneğin de yolda olduğu açıklandı.

Cadillac Escalade SUV modelinin şimdiki hali 80 bin dolarlık başlangıç fiyatına sahipken, Hummer EV modelinin başlangıç fiyatı ise 100.000 dolar olarak belirlenmişti. Escalade IQ modelinin başlangıç fiyatının diğer modellere kıyasla daha yüksek olması bekleniyor.

Cadillac, bu yeni modeli ile her zamankinden daha ileri bir teknolojiye adım atacak ve müşterilerine sıfır emisyonlu bir sürüş deneyimi sunacak. Ayrıca, geniş iç hacmi ve konforu sayesinde dikkat çeken Cadillac Escalade SUV modeli de müşteriler tarafından oldukça beğeniliyor. Elektrikli ve daha çevreci bir versiyonu ile Escalade IQ modelinin de müşteriler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Kaynak: https://media.cadillac.com/media/us/en/cadillac/home.detail.html/content/Pages/news/us/en/2023/may/0522-escalade.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal