Cemre Kemer Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Cemre Kemer Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

ABONE OL
27 Nisan 2023, 23:09:37

Cemre Kemer, Türk müzisyen ve şarkıcıdır. Kendi şarkılarını besteleyen ve yorumlayan sanatçı, özellikle akustik tarza yaptığı cover şarkılarla da tanınmaktadır. İstanbul doğumlu olan Cemre Kemer, genç yaşta müzik ile ilgilenmeye başlamış ve gitar çalmayı öğrenmiştir. 2012 yılında ilk EP’si “Hoş Geldin”i çıkaran sanatçı, müzik kariyerini bu albümle başlatmıştır. 2021 itibarıyla Cemre Kemer 29 yaşındadır.

Cemre Kemer kimdir? Biyografi bölümümüzde Cemre Kemer kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Cemre Kemer kimdir? Hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim..

Cemre Kemer, 17 Şubat 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuş bir Türk şarkıcıdır. Babasının adı İslam, annesinin adı Şebnem’dir. İlköğretim eğitim hayatına Lütfü Banat İlkokulu’nda başlayan Kemer, Sedat Simavi İlkokulu’nda devam etmiştir. Ortaokul ve lise eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde tamamlamıştır.

Atatürk Kültür Merkezi’nde Çocuk ve Gençlik Balesi grubu ile çeşitli çocuk bale oyunlarında da sahne alan Cemre Kemer, şan ve piyano dersleri de almıştır. Müzik klipleri ve reklam filmlerinde de oyuncu olarak yer almış ve İsmail YK’in klibinde de rol almıştır.

Çocukluk senelerinden bu yana tanışmış olduğu Eren Bakıcı, Gülçin Ergün ve Yasemin Yürük ile 2005 senesinde Hepsi isimli müzik grubunu kurmuş ve menajerliğini de annesi üstlenmiştir. 2006 senesinde Pepsi sponsorluğunda Sezen Aksu ile Türkiye turnesine çıkan Hepsi grubu, sonrasında Kenan Doğulu’yla da 40 derece partilerine katılmıştır.

Kısık Ateşte 15 Dakika, Kayıp Çocuklar Cenneti, Hepsi 1 gibi yapımlarda da bulunan Cemre Kemer, 2013 senesinde Alman yapımı olan Pinokyo isimli filmde de Türkçe dublaj kadrosunda bulunan yer almış ve ‘Koko’ kişiliğine hayat vermiştir. 2015 senesinde TV 8 ekranlarında yayına giren Durma Dans Et adlı yarışmada da Kemal Doğulu, Edis Görgülü ve Neslihan Önder ile birlikte jüride yer almıştır.

Cemre Kemer, 23 Aralık 2020 tarihinde Emir Medina ile dünya evine girmiştir. Kova burcu detaylarına sahip olan Cemre Kemer, 1.68 metre uzunluğunda ve 45 kilogram ağırlığındadır.

Teknolojik anlamda birçok yeniliği takip eden bir şirket olarak, Türkiye’nin en iyisi teknoloji blogu olan Technodoc.com.tr ile iletişim halinde olun. Yenilikçi bir bakış açısıyla kaleme alınan bilgilerle, teknolojinin güncel durumunu ve geleceğini takip edin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal