ChatGPT Android uygulaması çok yakında geliyor

ChatGPT Android uygulaması çok yakında geliyor

ABONE OL
23 Temmuz 2023, 01:36:04

OpenAI, yapay zeka tabanlı sohbet aracı ChatGPT’nin Android uygulamasını kullanıma sunmaya hazırlanıyor. ChatGPT, Kasım ayında piyasaya sürülmesinin ardından sadece Threads dışında herhangi bir platformda kullanıcı sayısını artıran tek hizmet olmuştur. OpenAI şimdi, kullanıcı sayısının yeniden artmasını sağlamak için Android uygulamasını piyasaya sürecek.

ChatGPT’nin Android versiyonu, iOS uygulamasının birkaç ay sonra geliyor. iOS uygulaması, iPhone ve iPad kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuldu. OpenAI, ChatGPT’nin Android versiyonunun önümüzdeki hafta yayınlanacağını duyurdu ve uygulamanın otomatik olarak yüklenmesi için Google Play Store’da ön sipariş sayfasına bir bağlantı ekledi.

ChatGPT’nin Android uygulaması, yapay zekanın mobil dünyadaki yeni bir adımı olacak. Şirket, Android versiyonunun “yakında” çıkacağını belirtmişti ve şimdi bu beklenen zaman geldi. Google’ın Bard sohbet botu, web tabanlı arayüzün yerine özel mobil uygulamalar sunmuyor. Ancak Microsoft’un Bing arama motoru, Prometheus Model ve GPT-4’ü kullanarak Android ve iOS uygulamalarında yapay zekanın gücünü sunmaktadır.

ChatGPT’nin Android uygulamasının çıkışı, Haziran ayında web trafiği ve uygulama kurulumlarının azaldığının ortaya çıkmasının ardından gerçekleşiyor. Bazı kullanıcılar son birkaç gündür GPT-4’ün “daha yavaş ve daha az akıllı” olduğunu bildirdi. OpenAI, API’lerini güncellemeye devam ettiğini ve bu iddialara yanıt verdiğini belirtti.

ChatGPT’nin Android uygulaması kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görebilir ve OpenAI’nin kullanıcı sayısını artırma hedefine yardımcı olabilir. Bu yeni adım, yapay zekanın mobil dünyadaki varlığını pekiştirecektir. Google Play Store’da ChatGPT’nin Android uygulamasını ön sipariş vermek için bağlantı bulunmaktadır.

Key words:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal