Chrome kilit görünüşünde değişiklik yapıldı

Chrome kilit görünüşünde değişiklik yapıldı

ABONE OL
05 Mayıs 2023, 10:52:48

Google Chrome’da Değişiklik: Yeni Kilit Simgesi Geliyor

Google Chrome, dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olarak bilinmektedir. Sürekli olarak geliştirilmekte olan bu tarayıcıda sol tarafa yerleştirilen kilit simgesinin artık değiştirilmesine karar verildi. Google tarafından yapılan açıklamada, kilit simgesinin yerine ayar simgesinin bir varyantının kullanılacağı belirtildi.

Söz konusu değişiklik, Google’ın yaptığı araştırma sonucunda kullanıcıların sadece %11’inin kilit simgesini HTTPS şifrelemesi olarak algıladığı tespiti üzerine yapıldı. Google, ayar simgesinin de kilit simgesinden daha güvenilir olduğunu ifade ederek, güvenliğin varsayılan durumda olduğunu açıkladı.

Yeni kilit simgesi, kullanıcılara Chrome 117 sürümüyle Eylül ayının başında sunulacak. Bu değişiklik sadece masaüstü ve Android işletim sistemli mobil cihazlar için geçerli olacak. iOS üzerinde ise simge tamamen kaldırılacak ve böylece sahte bir güvenlik hissi verilmemesi sağlanacak.

Özetle, Google Chrome’un güvenliği arttırmak adına yapacağı bu değişiklik, kullanıcıların daha bilinçli bir şekilde internete bağlanmalarına yardımcı olacak. Chrome’un kullanıcı dostu arayüzü ve devamlı olarak güncellenen özellikleri, internet tarayıcısı tercihi yaparken kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal