ÇKYS ve Zimmet Sorgulama

ÇKYS ve Zimmet Sorgulama

ABONE OL
12 Mayıs 2023, 12:10:01

ÇKYS ve Zimmet Sorgulama, kamu kurumlarında görev yapan memur ve çalışanların sicil kaydı takibini sağlamak amacıyla kullanılan bir online sistemdir. Çalışanların sicil kayıtlarının takibi için özel olarak geliştirilen bu sistem ile kamu kurumları, personel hareketlerini daha iyi yönetebilmekte ve hizmet kalitesini artırabilmektedir. Ayrıca, Zimmet Sorgulama özelliği sayesinde, kurum içindeki mal ve eşya hareketlerinin takibi de yapılabilmektedir. ÇKYS ve Zimmet Sorgulama gibi online hizmetler sayesinde kurumların işlemleri daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmekte, personel yönetimi süreci de kolaylaşmaktadır.

ÇKYS: Sağlık Hizmetleri için Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) sağlık hizmetleriyle ilgili bilgi ve belgelere kısa zamanda erişim sağlayan bir portaldir. Bu sisteme Bakanlığın tüm personelinin bilgileri, bakanlığa ait kurum binalarının bilgileri, envanterde bulunan tüm malzemelerin bilgileri ve özel sağlık kuruluşlarına ait bilgiler yer alır. Böylece Bakanlık personeli ve özel sağlık kurulușlarına ulașım imkanı sağlanır.

ÇKYS Nedir?

ÇKYS, Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi’nin kısaltmasıdır. Bu sistem, Bakanlık personelinin bilgilerinin yanı sıra bakanlığa ait kurum binalarının bilgileri, envanterde bulunan malzemelerin bilgileri ve özel sağlık kuruluşlarına ait bilgilerin yer aldığı bir portaldır.

ÇKYS Üzerinden Yapılan İşlemler

ÇKYS altında çok sayıda modül yer alır. Bu modüller aracılığıyla birçok işlem yapılabilir. Bunlar;

  • YTS: Yatırım Takip Sistemi modülü yardımıyla Sağlık Bakanlığının tüm binalarının kodları, konum ve tapu bilgileri, yapılan yangın denetim ve deprem analizleri, fatura tüketimleri ile ikame bilgileri görüntülenebilir.
  • SKYS: Özel Sağlık Kuruluşları Yönetim Sistemi modülü sayesinde ruhsatlandırma süreçleri, hekim kadroları, çalışan hekim, hekim başlatma, sağlık kuruluşlarına ait mahal listeleri, sağlık kuruluşlarının mevcut donanımları ve faaliyet izin belgeleri takip edilir.
  • MKYS: Malzeme Kaynak Yönetim Sistemi modülü altında malzeme takibi yapılmaktadır. Tüm kurumların sahip olduğu taşınırlar bu sistemde görüntülenir.
  • İKYS: İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi, personel bilgilerinin takibi için kullanılır. Böylece personel ve idareciler gerekli bilgi ve belgelere daha hızlı ulaşabilirler.
  • TSİM: Temel Sağlık İstatistikleri Modülü sayesinde Sağlık Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatını yönlendirebilmek için güncel ve güvenilir bilgi sağlanır.

ÇKYS Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

ÇKYS ile zimmet sorgulaması yapmak istiyorsanız iki farklı girişten istifade edebilirsiniz:

  1. Sağlık Bakanlığı personeli olarak doğrudan ÇKYS üzerinde sorgulama yapmak istiyorsanız https://ckys.saglik.gov.tr/ adresine giderek indirebilirsiniz.
  2. Sağlık Bakanlığı personelleri Ortak Giriş Portalı üzerinden de sisteme erişebilir.

Zimmet sorgulaması yapmak isteyen kişiler https://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgorevyeri/Default.aspx adresindeki kimlik bilgilerini girerek sorgulamayı gerçekleştirebilirler.

Bu sayfada ÇKYS ile ilgili tüm önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

The post ÇKYS ve Zimmet Sorgulama appeared first on technodoc.com.tr.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal