Depremzedelere 10 bin TL deprem Yardım Yapılacak! Deprem Yardımı Nasıl Alınır?

Depremzedelere 10 bin TL deprem Yardım Yapılacak! Deprem Yardımı Nasıl Alınır?

ABONE OL
09 Mart 2023, 15:35:32

Depremzedelere yardım için devlet tarafından 10 bin TL deprem yardımı yapılacak. Bu yardımdan faydalanmak isteyenlerin belirli başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir. Deprem yardımı nasıl alınır? Detayları öğrenmek ve başvuru yapmak için makalemizi okuyabilirsiniz.

Deprem Yardımı: 10 Bin TL Deprem Yardımı Nasıl Alınır?

Deprem yardımı hakkında kişilerin merakları hızla artmaktadır. Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 bin TL deprem yardımı ödeneceğini açıkladı. Peki, 10 bin TL deprem yardımı nasıl ve ne zaman verilecek? Bu yazımızda bu soruların cevabını sizler için derledik.

Deprem Yardımı Parası Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremzede kişiler için 10 bin TL deprem yardım parası ödeneceğini açıkladı. Hazine ve Maliye’nin bu konuyla ilgili olarak belli bir bütçeyi ayırdığı belirtilmiştir. Ailelere, yaşanan zor bu süreçte rahatlatacak olan rakam 10 bin olarak planlanmıştır.

10.000 TL Deprem Parası Nasıl Alınır?

10 Bin lira yardım parası depremde zarar görmüş olan ailelere en kısa sürede yatırılacaktır. Vatandaşların herhangi bir başvuru yapmasına gerek kalmayacağı ifade edilmiştir. Ancak, tarih olarak ne zaman hesaplara yatırlıacağı henüz belli değildir.

Depremzedelere Güncel Yardımlar!

Depremzedelere yapılan yardımlar her geçen gün artış göstermektedir. Yakınını kaybeden ailelere 100.000 TL destek ödemesi verileceği duyurulmuştur. Deprem bölgesinde barınmak istemeyen vatandaşlara yakıt desteği verilecek, işletmelere kefaletli ilave kredi kaynakları hazırlanacak ve vergi düzenlemesi yapılarak 638 bin mükellefin bu yardımdan faydalanması sağlanacaktır.

Kira ve Taşınma İçin Yardım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’da yapmış olduğu açıklamasında, yapılacak tüm çalışmalar için 100 milyar liralık bir kaynak tahsis planı yapıldığını belirtti. AFAD acil yardım ödeneğinden, yıkılan binaları hasar tespitleriyle tespit edilen ailelere 15 bin lira taşınma yardımı yapılacağı açıklandı. Ayrıca, vatandaşlarımızın konteyner kentler haricinde barınacaklarının ev sahibi olan kişiler için aylık 5 bin lira, kiracı olanlar için aylık 2 bin lira kira yardımı sağlanacaktır.

Deprem Yardımları Hakkında Sık Sorulan Sorular

• Hasar gören konutlar için maddi yardım yapılacak mı?

Depremde hasar gören evlere ağır hasarlı, yıkılacak, orta hasarlı ve az hasarlı olan hanelere, hane başına 10.000TL yardım yapılacak.

• Yardım yapılması için nereye başvuru yapmalıyım?

Ziraat Bankası’na T.C kimlik numarası ile başvuru yaparak destekten faydalanabilirsiniz.

• Hasarlı evler için taşınma yardımı yapılacak mı?

Konutları deprem nedeni ile yıkılacak afetzede ailelere 15.000 TL destek ödemesi yapılacak.

• Hasarlı evler için kira yardımı yapılacak mı?

Konutları hasarlı olan ailelere ev sahibi ise 5.000 TL, kiracı ise 2.000 TL destek ödemesi yapılacak. Bu ödenek 12 ay boyunca devam edecek.

• Depremde yakınlarını kaybeden ailelere nakit yardımı yapılacak mı?

Depremde aile yakınlarını kaybeden kişilere acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına 100.000 TL destek ödemesi yapılacak.

Deprem yardımı hakkında merak ettiğiniz diğer soruları ve cevapları içeriğimizden takip edebilirsiniz. Depremler kadar, dayanışma da ülkemiz için önemlidir. Bu gibi zor zamanda birlik olup sevgi, saygı ve dayanışma içinde olalım.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal