Discord kullanıcı adı değişikliğini zorlayacak

Discord kullanıcı adı değişikliğini zorlayacak

ABONE OL
04 Mayıs 2023, 12:44:51

Discord Kullanıcı Kimlikleri Yeni Sistemiyle Değişiyor!

Dört basamaklı etiketlerle birbirinden ayrılan kullanıcı isimleri artık değişiyor. The Verge sitesinin haberine göre Discord kullanıcı kimlikleri tamamen yenilikçi bir yapıya sahip olacak. Yeni sistemde her kullanıcı kendine özel bir isim verebilecek. Bu durum kullanıcıların Discord’a kaydolması ve işlemlerinin yapılması açısından kolaylık sağlayacak.

Discord’un kurucularından Stanislav Vishnevskiy, bu konuda yaptığı açıklamada, “Bu değişikliklerin asıl amacı Discord’a gelen tüm yeni kullanıcılar için işleri çok daha kolay hâle getirmek istememiz. Kullanıcı adınızın ve kimliğinizin önemli olduğunu biliyoruz ve bazılarınızın bu değişikliği beğenmeyebileceğini ve buna katılmayabileceğini anlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dört basamaklı etiketlerin asıl amacı ise, herkesin istediği kullanıcı adını alabilmesiydi ancak zaman içinde bu durum, platform için bir yük hâline gelmiş görünüyor. Discord, yeni sistemle birlikte mevcut kullanıcı isimlerinin daha da kolay anlaşılır hâle gelmesi için çalışmalar yürütüyor.

Discord, yeni sistemini önümüzdeki haftalarda hayata geçireceğini açıkladı. Bu değişikliği yapabilecekleri zaman kullanıcılar bir bildirimle bilgilendirilecek. Ayrıca, platformda ilk zamanlardan beri olan kullanıcılara bu süreçte öncelik verilecek. Eski kullanıcı adı ve etiketi bir tür “takma isim” olarak işlev görecek. Böylelikle kullanıcıların birbirleriyle buluşması daha kolay hâle gelecek.

Sonuç olarak, Discord platformunun kullanıcı kimlikleriyle ilgili getirdiği yenilik, kullanıcıların daha kolay kayıt olması ve daha sağlıklı bir şekilde işlem yapmasına olanak tanıyacak. Yeni sistemin önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments