Disney Para İadesi Alma Yöntemi

Disney Para İadesi Alma Yöntemi

ABONE OL
11 Ağustos 2023, 18:33:51

Disney+ Atatürk Dizisi Neden İptal Edildi?

Disney+, Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçme kararı alması nedeniyle Ayıplı Hizmet kategorisine sokulabiliyor. Bu durum, Ermeni lobinin baskısı sonucunda gerçekleşmiştir. Disney’in bu kararı, ülkemizde büyük bir tepkiyle karşılanmış ve pek çok kişi Disney aboneliğini iptal etmek ve para iadesi almak için harekete geçmiştir.

Atatürk dizisinin yayından kaldırılması, Tüketici kanuna göre bu hizmeti “Ayıplı Hizmetler” kategorisine dahil etmektedir. Bu nedenle, eğer Disney ödediğiniz parayı iade etmiyorsa, Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak iade talebinde bulunabilirsiniz.

Disney Plus Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Disneyplus.com internet sitesini açın ve sağ üst köşede bulunan profil resminin üzerine tıklayarak hesabınıza gidin. Hesap sayfasında üyelik başlığının altında “Disney+ (Yıllık)” veya “Disney+ (Aylık)” seçeneklerinden birini seçerek “Üyeliği İptal Et” seçeneğine tıklayın. Neden iptal etmek istediğinize dair çıkan soruya “Atatürk dizisinin yayınlanmaktan vazgeçilmesi nedeniyle iptal ediyorum.” şeklinde yanıt verin. İptal işlemine devam edin seçeneğini seçin. Son olarak çıkan sayfada “Hayır. Teşekkürler Disney+’ı İptal Et” seçeneğine dokunun. Üyeliğiniz başarıyla iptal edilmiş olacaktır.

İptal işlemi tamamlandıktan sonra, peşin olarak ödediğiniz tutarı geri alamazsınız. Ancak, üyeliğinizin kalan aylarında Disney Plus’ı izlemeye devam edebilirsiniz. Bu işlemleri ayrıca telefonla da Disney’i arayarak yapabilirsiniz.

Disney Plus Para İadesi Alma Adımları

Disney’in daha önceden aldığınız ücreti iade etmemesi durumunda, Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak ödemenizi geri alabilirsiniz. Bunun için e-Devlet sistemi üzerinden Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi hizmetini seçerek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru adımlarını şu şekilde takip edebilirsiniz:

  1. Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi hizmetine e-Devlet’e giriş yaparak erişin.
  2. “Uygulamaya Git” butonuna tıklayarak devam edin.
  3. “Tüketici Başvuruları” seçeneğine tıklayın.
  4. “Firma Unvanı” kısmına “Disney XD Televizyon Yayıncılık Anonim Şirketi” yazın.
  5. “Adres” ve “Telefon” alanlarına İstanbul ilinin Zeytinburnu ilçesinde bulunan “Kazlıçeşme Mah. Kennedy Cad. No: 44 34020” adresini ve telefon numarasını yazın.
  6. “Talep Türü” bölümünde “6502 Sayılı Kanunda Yer Alan Diğer Talepler” seçeneğini işaretleyin.
  7. “Şikayet Konusu” bölümüne “@mail adresiniz” mail hesabıyla oluşturduğunuz Disney Plus üyeliğiniz hakkında bir talepte bulunduğunuzu ve ödediğiniz ücretin tarafınıza geri ödenmesini talep ettiğinizi belirtin. Ayrıca Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 13. maddesi 2. fıkrasında yer alan “Ayıplı Hizmet” tanımına uygun olarak Ayıplı Hizmet kategorisine giren bu hizmet için ödediğiniz ücretin tarafınıza geri ödenmesini talep ettiğinizi ifade edin.
  8. “Disney Plus Fatura Geçmişi” sayfasındaki faturanızın ekran görüntüsünü .pdf formatında yükleyin.
  9. “Devam Et” seçeneğine tıklayarak başvuruyu tamamlayın.

Başvurunuzun incelemesi yapıldıktan sonra tarafınızla iletişime geçilecek ve para iadeniz gerçekleştirilecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal