Dizipal The Walking Dead

Dizipal The Walking Dead

ABONE OL
26 Nisan 2023, 06:15:54

“The Walking Dead dizisinin içinde bulunduğu korku, gerilim ve heyecan dolu dünyasına adım atın. Dizipal ile izleyebileceğiniz The Walking Dead, zombi kıyametinin ortasında hayatta kalmaya çalışan insanların mücadelesini konu alıyor. Hemen şimdi The Walking Dead bölümlerine göz atın ve dizinin efsanevi yolculuğuna katılın!”

Dizipal ile The Walking Dead

What is Dizipal?

Dizipal, Türkiye’nin en popüler dizi izleme platformlarından biridir. İçerisinde yer alan yabancı diziler, Türkçe altyazı seçenekleriyle sunulmakta ve kullanıcıların keyifle izlemesi amaçlanmaktadır.

The Walking Dead Nedir?

The Walking Dead, Robert Kirkman’ın aynı adlı çizgi roman serisinden televizyon şovu olarak uyarlanan bir Amerikan post-apokaliptik korku-drama televizyon dizisidir. Dizi, zombi istilasına uğramış bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesini anlatmaktadır.

The Walking Dead’in Konusu

The Walking Dead, zombi istilası nedeniyle dünyanın sonunu konu almaktadır. Zombi salgınına yakalanan insanlar, kendilerini güvenli bir yerde saklamaya veya diğer insanlarla bir araya gelip birlikte hayatta kalmak için mücadele etmeye çalışırlar.

Sezon 1

Dizi, polis memuru Rick Grimes’in koma halindeyken geçirdiği zaman dilimiyle başlar. Kendisi uyandığında zombiler tarafından ele geçirilmiş bir dünyada hayatta kalmaya çalışır.

Sezon 2

Grup, Atlanta’dan ayrılıp Gürcistan’da yer alan bir çiftlikte hayatta kalmaya çalışır. Bu esnada karakterler arasındaki ilişkiler ve kişilik yapısı hakkında daha fazla bilgi ediniriz.

Sezon 3

Grup, bir hapishanede korunma altına alınır ve orada yaşayan diğer insanlarla mücadele eder.

Sezon 4

Grup, zombilerin elindeki bir virüs nedeniyle birbiriyle sürekli mücadele etmektedir. Bir yandan da hayatta kalmak için yiyecek ve su kaynakları aramaktadırlar.

Sezon 5

Grup, bir topluluğa katılır. Burada hayatta kalmaya çalışırken, bir yandan da topluluğun düzenine uymak için uğraşırlar.

Sezon 6

Grup, bir başka topluluğa saldırır ve burada insan doğasının kötü yönleri hakkında daha fazla şey öğrenirler.

Sezon 7

Dizinin en çarpıcı sezonlarından biri olan bu sezonda, grup kendisini Negan adlı bir diktatörün elinde bulur.

Sezon 8

Grup, Negan’a karşı mücadele verirken yeni topluluklarla da tanışır.

Sezon 9

Dizinin ana karakteri Rick Grimes’ın bu sezonunda, yaralı bir halde helikopterle başka bir yere götürülür. Bu sezon ayrıca, toprakları yeniden inşa etmek için çalışan birkaç topluluğu tanıtmaktadır.

Sezon 10

Grup, bir virüs salgınının ortasında hayatta kalmaya çalışırken, aynı zamanda Negan’ın hapishane hayatından birkaç yıl sonra özgürlüğüne kavuşmasını da konu almaktadır.

Dizipal’da The Walking Dead

The Walking Dead, Dizipal’da yayınlanan en popüler yabancı dizilerden biridir. Dizinin her sezonu, Türkçe altyazılı olarak Dizipal’daki kullanıcılarla paylaşılmaktadır.

Sonuç

The Walking Dead, post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalan insanların hikayesini anlatan, adrenalin dolu bir dizi. Dizipal ise, bu gibi yabancı dizileri Türkçe altyazılı olarak izleme seçeneği sunan Türkiye’nin en popüler dizi izleme platformlarından biridir.

Sıkça Sorulan Sorular

The Walking Dead’in yaratıcısı kimdir?

The Walking Dead’in yaratıcısı, Robert Kirkman’dır.

The Walking Dead kaç sezon sürmektedir?

The Walking Dead, 2021 itibariyle 11 sezon sürmüştür.

The Walking Dead, Türkiye’de hangi platformlarda izlenebilir?

The Walking Dead, Dizipal gibi Türkiye’nin birçok dizi izleme platformunda Türkçe altyazılı olarak izlenebilir.

The Walking Dead, hangi tür bir dizi olarak sınıflandırılır?

The Walking Dead, post-apokaliptik bir korku-drama dizisi olarak sınıflandırılır.

The Walking Dead’in senaryosu, çizgi roman serisine uygun mu?

Genel olarak, The Walking Dead’in senaryosu çizgi roman serisine uygun olarak ilerlemektedir. Ancak bazı değişiklikler de yapılmaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal