Doğrulanmamış hesaplara DM sınırlaması geliyor

Doğrulanmamış hesaplara DM sınırlaması geliyor

ABONE OL
22 Temmuz 2023, 21:34:50

Twitter, yeni bir güncelleme yaparak doğrulanmamış hesapların günlük olarak gönderebilecekleri doğrudan mesaj sayısına sınırlama getireceğini duyurdu. Bu değişiklik, Twitter Blue aboneliği olmadan sınırsız DM gönderimi yapmanın mümkün olmayacağı anlamına geliyor.

Twitter, henüz günlük DM sınırlaması miktarını belirtmedi. Ancak bu değişikliklerin cuma günü uygulanacak olduğu açıklandı. Twitter, bu hamlenin amaçlanmayan mesajları azaltmayı hedeflediğini belirtti. Bununla birlikte, kullanıcıları Twitter Blue aboneliğine yönlendirme stratejisinin bir parçası da olabilir.

Twitter’ın sahibi Elon Musk, platformdaki spam sorununu çözmeye odaklanmış durumda. Musk, Twitter’ı satın alma teklifinin kabul edilmesinden önce “Spam botlarıyla savaşmak veya bu uğurda ölmek üzereyiz!” şeklinde bir tweet atmıştı. Ancak bir ay sonra, Twitter’ın botların ve spam’in aylık aktif kullanıcıların yüzde beşinden azını oluşturduğunu açıklamasını beklerken, Twitter’ın satın alma planı geçici olarak durdu.

Geçtiğimiz hafta, Twitter ayrıca bir DM ayarı duyurdu. Bu ayar sayesinde takip etmediğiniz doğrulanmış kullanıcılardan gelen DM’leri ana gelen kutunuz yerine ikincil bir “mesaj talebi” gelen kutusuna taşınıyor. Bu değişiklik, Twitter Blue için ödeme yapmayan kullanıcıların size hiç mesaj gönderememesini de engelliyor.

Son zamanlarda Musk, tweetleri okuma üzerine “geçici” bir oran sınırlaması getirdi. Bu sınırlamalar altında, Twitter Blue aboneleri, doğrulanmamış kullanıcılardan daha fazla tweeti okuyabiliyor. Ancak bu oran sınırlamalarının hala geçerli olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Bu güncellemeyle birlikte Twitter, spam sorununu azaltma ve doğrulanmamış kullanıcıların DM’lerdeki etkisini sınırlama konusunda adımlar attığını gösteriyor. Doğrulama sürecine girmeyen hesaplar artık sınırsız DM gönderimi yapamayacak ve kullanıcılar, istenmeyen mesajlarla daha az karşılaşacaklar. Ancak bu değişikliklerin kullanıcıları Twitter Blue aboneliğine yönlendirme amacını da göz ardı etmemek gerekiyor. Twitter’ın gelecekteki güncellemeleri ve politikaları yakından takip edilmelidir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal