Doğum Kontrol Hapı Fiyatları, 2023 Yazz Microgynon

Doğum Kontrol Hapı Fiyatları, 2023 Yazz Microgynon

ABONE OL
11 Ocak 2023, 05:38:49

Doğum Kontrol Hapı fiyatları ne kadar oldu? 2023 Yazz ve Microgynon doğum kontrol hapı fiyatlarını mı merak ediyorsun tüm detaylar haberimizde.

Doğum Kontrol Hapı Fiyat Tablosu

2023 yılının gelmesi ve son yapılan zamlardan sonra doğum kontrol hapı fiyatlarını içeren tabloyu sizler için yazdık.

Doğum Kontrol Hapı İsimleriDoğum Kontrol Hapı Fiyatları
Gynelle 21 Draje Doğum Kontrol Hapı51.82 TL
Diane-35 21 Draje (Bayer) Doğum Kontrol Hapı55.52 TL
Myralon 21 Tablet Doğum Kontrol Hapı127.93 TL
Angeliq 28 Film Tablet Doğum Kontrol Hapı130.90 TL
Cerazette 28 Film Tablet Doğum Kontrol Hapı157.24 TL
Ertes 72 Ertesi Gün Hapı159.50 TL
Ginera 21 Draje Tablet Doğum Kontrol Hapı163.18 TL
Microgynon 21 Draje (Bayer) Doğum Kontrol Hapı172.77 TL
Yasmin 21 Film Tablet Doğum Kontrol Hapı189.77 TL
Norlevo Ertesi Gün Hapı189.90 TL
Yazz 24+4 Film Tablet Doğum Kontrol Hapı197.67 TL
Reginon 63 Draje 0.002 Doğum Kontrol Hapı299.21 TL
Ella 30 Mg Ertesi Gün Hapı308.50 TL
2023 Doğum Kontrol Hap İsimleri, 2023Doğum Kontrol Hapı Fiyatları

Doğum kontrol hapı, günlük olarak belirli saatlerde alınması gereken bir ilaçtır. Bu ilaç, cinsel ilişki sırasında hamile kalmayı önlemek için hormonlar içerir. Bu hormonlar, rahim içine geçirilemeyecek şekilde vücutta birikir ve böylece hamile kalma ihtimali azalır. Doğum kontrol hapı etkili bir yöntemdir ve yan etkileri genellikle hafif ve geçicidir, ancak doğum kontrol hapının kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu nedenle, doğum kontrol hapı kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önerilir.

Doğum Kontrol Hapı

Yasmin Doğum Kontrol Hapı fiyat 2023

2023 yılında Yasmin Doğum Kontrol Hapı fiyatları güncellenmiştir. Yasmin Doğum Kontrol Hapı’nın fiyatı şu andaki durumu:

 • Yasmin 21 Film Tablet Doğum Kontrol Hapı 189.77 TL’dir
 • Yasmin 63 Film Tablet Doğum Kontrol Hapı 480.14 TL’dir

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Nedir?

Yasmin doğum kontrol hapı, bir ayda 21 gün boyunca sürekli olarak alınan bir ilaçtır. İçeriğinde, ovulasyonu engelleyen 3 mg drospirenon ve rahim ağzındaki kanaldaki sıvıların kıvamını artıran 0,03 mg etinilestradiol gibi hormonlar bulunmaktadır Bu hormonlar ayrıca, rahmin iç tabakası olan endometriumu inceleter, spermin geçişini engelleyer ve bu etkiler sayesinde gebe kalmak engel olunur. Yasmin doğum kontrol hapının alınması 21 gün boyunca devam eder ve sonra 7 gün bırakmalıdır. Bu süre içinde hormonların etkisi azalır ve kanama olur, döngü tamamlanmış olur.

Ginera Doğum Kontrol Hapı fiyat 2023

2023 yılında Ginera 21 Draje Doğum Kontrol Hapı fiyatları güncellenmiştir. Ginera 21 Draje Doğum Kontrol Hapı’nın fiyatı şu andaki durumu:

 • Ginera 21 Draje Tablet Doğum Kontrol Hapı 163.18 TL’dir
Ginera Doğum Kontrol Hapı

Ginera Doğum Kontrol Hapı Nedir? Kullanmalı mıyım?

GINERA, 21 drajelik bir ambalajda sunulur ve her draje beyaz renktedır. Her bir draje, etkin madde olarak 0.075 mg gestoden ve 0.03 mg etinilestradiol içermektedir. Östrojen ve progesteron hormonlarını içeren ve ağız yoluyla alınan doğum kontrol hapları, “Kombine Oral Kontraseptif (KOK)” olarak adlandırılmaktadır. GINERA bu gruba dahildir. GINERA içindeki gestoden ve etinilestradiol hormonları hipofiz bezinden salgılanan ve yumurtlamayı sağlamak için gerekli olan folikül uyarıcı hormon (FSH) ve luteinleştirici hormon (LH) salgısını baskılar, böylece yumurtlama engeller. Gestoden, ayrıca servikal mukusu koyulaştırarak spermin ovuma ulaşmasını engeller. Fallop tüplerinin hareketlerini ve salgılarını etkiler. Bunun yanı sıra, gestoden rahim iç tabakasını inceler ve döllenmiş bir yumurtanın yerleşmesini engeller.

Adet Geciktirici Hap Fiyatı Hakkındaki Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız.

Doğum Kontrol Hapı Nedir

Doğum kontrol hapları, cinsel ilişki esnasında hamile kalmayı önemli ölçüde engelleyen bir ilaçtır. Bu ilaç östrojen ve progestojen gibi hormonları içerir veya sadece progesteron hormonunu içerir. İçerisindeki hormonlar, vücudun doğal olarak ürettiği hormonlar ile aynı etkiyi gösterir ve sentetik hormonlardır. Doğum kontrol hapları, istenmeyen gebeliklerin oluşmasını engelleyerek, hormonal dengesizliklerin düzeltilmesine ve adet döneminde görülen sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

Doğum Kontrol Hapı Nedir

Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar

Doğum kontrol hapının etkisi, ilk dozun alınmasından itibaren başlar. Ancak, etkili bir şekilde kullanabilmek için ilk dozun alınış şekline göre değişebilir:

 • Adetin ilk gününden başlanarak, ilk 7 gün içinde ek bir yöntem (örn. prezervatif) ile birlikte kullanılması önerilmektedir.
 • Adetin ilk gününden sonra başlanarak, ilk 7 gün içinde ek bir yöntem (örn. prezervatif) ile birlikte kullanılması önerilmektedir.
 • İlk dozun alınış günü belirsiz ise veya unutulmuşsa, ek bir yöntem (örn. prezervatif) ile birlikte kullanılması önerilmektedir. Doğum kontrol hapının etkisi, düzenli olarak alınmasına bağlıdır. Eğer doz kaçırılırsa veya alış şekli değişirse etkinliği azalır. Bu nedenle, doğum kontrol hapının düzenli alınması önemlidir. Eğer doz kaçırılmışsa veya alış şekli değiştirilmişse, doktorunuzla danışmanız önerilmektedir.

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Doğum kontrol hapı, günlük olarak alınması gereken bir ilaçtır. Standart paketler, her gün bir tablet içerir ve her ay yeni bir paket alınır. Kanama, her ay son 4 ila 7 hap arasında aktif olmayan hap alındığı haftada gerçekleşebilir. Sürekli dozlama veya uzatılmış döngü yapılmış doğum kontrol hapları ise, genellikle 7 gün boyunca aktif olmayan hap alındığında sadece yılda 4 kez kanama oluşur. Bu tip doğum kontrol hapları, fibroidlere bağlı aşırı adet kanamalarının önlenmesi ve tedavisi, menstrüel migrenin önlenmesi, bazı sağlık durumlarının menstrüasyon ile ilişkili ağırlaşmasının kontrol altına alınması ve endometriozis ile ilişkili ağrının azaltılması gibi durumlarda yardımcı olabilir. Doğum kontrol hapının etkili bir şekilde kullanılması, etkiliğini ve yararlarını arttırır. Bu nedenle, doktorunuzdan yardım alınız.

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır

Doğum Kontrol Hapı Yan Etkileri Nelerdir?

Kontrol hapları kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız gereken belirli durumlar şunlar olabilir:

 • Açıklanamayan rahim kanaması
 • Auralı migren
 • Emzirme dönemi
 • Büyük bir ameliyat sonrası uzun süreli hareketsizlik
 • Karaciğer hastalığı
 • 35 yaşından büyük olmak ve sigara içmek
 • Derin ven trombozu ya da pulmoner emboli geçmişi
 • İnme veya kalp hastalığı
 • Kontrol altına alınmamış yüksek tansiyon
 • Meme kanseri geçmişi veya diyabetle ilgili komplikasyonlar (nöropati, nefropati, retinopati) gibi durumlar.

Doğum Kontrol Hapı Kilo Aldırır mı? Kısırlığa Yol Açar mı?

Doğum kontrol hapı, genellikle kilo alma riski taşımaz. Ancak, bazı kullanıcılar için geçici olarak sıvı tutulmasından kaynaklanan kilo alımı görülebilmektedir. Çeşitli çalışmalar, doğum kontrol hapının çoğu kadında kilo alımına neden olmadığını göstermektedir. Eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsanız ve kilo alma endişesi taşıyorsanız, doktorunuzla konuşmanız önerilir. Ayrıca, doğum kontrol hapı kısırlık riskini arttırmaz ve yumurtalıkların düzenlenmesi ve hormonal dengenin sağlanması için sıklıkla kullanılır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal