Dropbox 500 çalışanıyla yollarını ayırıyor

Dropbox 500 çalışanıyla yollarını ayırıyor

ABONE OL
30 Nisan 2023, 03:25:37

Dropbox Yapay Zekâya Odaklanıyor: CEO Drew Houston, sıkıntılar nedeniyle işten çıkarmalar yapacaklarını açıkladı. Dropbox, yapay zekâ birimini oluşturmak için çalışanlarının yüzde 16’sını işten çıkaracak. Drew Houston, şirketin yapay zekâ çağında da öncü olmak istediklerini belirtti.

Dropbox, yapay zekâ çağına ayak uydurmak için çalışanlarının yüzde 16’sını işten çıkaracak. Sıkıntılar nedeniyle alınan bu kararın, şirketin yapay zekâ birimini oluşturma imkanı vereceğini belirten CEO Drew Houston, bir sonraki büyüme aşamasında, erken aşama ürün geliştirmede farklı bir beceri seti karışımının gerekeceğini söyledi.

Houston, yapay zekâya olan ilgisini daha önce de dile getirmişti ve bu alanda büyük yetenekler kazandıklarını ifade etmişti. Yapay zekâ konusunda lider olmak istediklerini belirten CEO, makine zekâsının mevcut işleri yeniden tasarlamak ve yenilerini icat etmek için araçlar sağlayacağını belirtti.

Dropbox, işten çıkarılacak çalışanlarına ise en az 16 haftalık maaş, altı aya kadar sağlık hizmeti, kariyer koçluğu ve işe yerleştirme desteği sunacak. Ayrıca, kişisel kullanım için şirket cihazlarını da elinde tutabilecekler.

Sonuç olarak, Dropbox yapay zekâya odaklanarak, gelecekteki büyüme aşamalarına hazırlanıyor. Yapay zekâ çağının bir parçası olmak isteyen şirket, doğru beceri seti ile hedeflerine ulaşmayı hedefliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal